Megnyílt az ibis & TRIBE Budapest Stadium szálloda
Megnyílt az ibis & TRIBE Budapest Stadium szálloda Budapesten a Ferencvárosban, amely az Accor csoport egyik leggyorsabban növekvő európai hotelmárkájának, a TRIBE-nak az első szállodája Magyarországon.
Az Accor vendéglátóipari csoport és a WING ingatlanfejlesztő és befektetési csoport között létrejött menedzsment-megállapodás értelmében a dual-branded (kettős márkájú) – TRIBE és ibis – szálloda tulajdonosa a WING, üzemeltetője pedig az Accor.
A felek a fejlesztés értékét üzleti titokként kezelik.
Takács Ernő, a WING Zrt. szállodákért felelős vezérigazgató-helyettese a csütörtöki megnyitón elmondta: ez az első TRIBE márkájú szálloda Magyarországon, és ez a szálloda üzletáguk eddigi legnagyobb fejlesztése. A szállodát az Accor csoport üzemelteti, a legfőbb vendégkört a hotel kivételes elhelyezkedése miatt a sportrajongók-sportcsapatok, vagy a városlátogatók jelentik a futballstadionok és az atlétikai csarnok szomszédságában.
Közölte: további fejlesztéseket terveznek, mert a szállodáik a piaci átlag felett teljesítenek, jelenleg 3 projekt van előkészítés alatt, és egy kivitelezése tart.
Noah Steinberg a WING elnök-vezérigazgatója elmondta: a szálloda része a 2018-ban átadott, mintegy 58 ezer négyzetméter irodaterületű Magyar Telekom székház melletti területen zajló Liberty irodaház fejlesztésnek, amely 41 ezer négyzetméter bérbeadható területtel rendelkezik. A szállodakomplexum ebből 10 ezer négyzetméteren valósult meg, 332 szobával – mondta.
Hozzátette: a TRIBE és ibis márkákat magába foglaló Budapest Stadium Hotel a Groupama Aréna, az MVM Dome, a Nemzeti Atlétikai Központ, a Művészetek Palotája és a Nemzeti Színház közvetlen közelében található, és a három- és négycsillagos szálláshelyek iránt érdeklődők számára létesült. Ezzel tovább bővítették az Accorral való sikeres együttműködést, a reptéri ibis Styles és az épülő TRIBE Hotel Budapest Airport mellett. Eddig több mint 1000 szállodai szobát adtak át, vagy áll fejlesztés alatt a WING Hotel üzletága által.
A nyilvános beszámoló szerint 2022 végén a WING Csoport Magyarországon működő ingatlan portfóliójának mérete a parkolók nélküli bérbeadható területeket tekintve 422 598 négyzetméter volt, amely az év során lezajlott tranzakciók eredményeként 2023 első félévének végére 431 733 négyzetméterre nőtt.
A WING a közép-európai ingatlanpiac egyik vezető, magántulajdonban lévő ingatlanfejlesztő és -befektető vállalatcsoportja, amely egyaránt meghatározó részesedéssel rendelkezik Németország, Lengyelország és Magyarország ingatlanpiacain. A WING többségi tulajdonában áll Lengyelország legnagyobb ingatlanfejlesztő vállalata, a Varsói Értéktőzsdén jegyzett ECHO Investment, illetve a vezető német lakó- és kereskedelmi ingatlanfejlesztő, a BAUWERT. Mindezek mellett a WING a magyar ingatlanpiac vezető ingatlanfejlesztő és -befektető cége. A WING Németországban, Lengyelországban és Magyarországon összesen 5,17 millió négyzetméter alapterületű fejlesztett portfólióval rendelkezik.
Az 1999-ben megalapított WING a magyar ingatlanpiac minden szegmensében aktív: az irodaprojekteken kívül portfóliójának részét képezik ipari, kiskereskedelmi, szállodai, valamint a lakóingatlanok. Működése alatt közel 750 milliárd forint értékű befektetést hajtott végre ingatlanfejlesztésbe Magyarországon, amely mintegy 1,35 millió négyzetméter alapterületű ingatlant fed le.
Kapcsolódó cikkeink
MTÜ: tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai
Tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai a…
Tovább olvasom >MTÜ: Tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai
A felszolgálási díj maximum mértékét meghatározó, valamint a borravaló adómentességét…
Tovább olvasom >Nacsa Lőrinc: turisztikai rekordév lehet az idei Magyarországon
Turisztikai rekordév lehet az idei Magyarországon, amihez a vallási turizmus…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >