Megnyílt a Żabka 100 Froo üzlete
A lengyel Żabka csoport megnyitotta 100. Froo márkájú kényelmi boltját Romániában, mindössze egy évvel az országban való piacra lépést követően.
A hálózat gyors növekedésének hátterében a jelentős fogyasztói érdeklődés áll: az első év során több mint egymillió hot dogot és 600 ezer csésze kávét értékesítettek – áll az ESM híradásában.
A Froo üzletmodellje a helyi vállalkozók bevonására épül: új partnerek, de meglévő üzlettulajdonosok is nyithatnak boltot a hálózathoz csatlakozva.
Az elmúlt évben átlagosan háromnaponta nyíltak üzletek az országban, főként lakóövezetekben vagy forgalmas utakon Bukarestben, Pitești-ben és Constanțában.
A Froo boltok széles termékválasztékot kínálnak, közöttük saját márkás termékeket, készételeket és friss ételeket is. A Froo Bistro részlegen meleg étel és kávé is elérhető. A kereskedő a termékpaletta több mint 80%-át romániai beszállítóktól szerzi be, mely árukészlet nemzetközi és lengyel gyártók kínálatával egészül ki. A logisztikai szolgáltatásokat a DRIM Daniel Distributie, a Żabka csoport leányvállalata biztosítja.
Anna Grabowska, a Żabka Polska alelnökének elmondása szerint a cég figyel, tanul és hosszú távú jelenlétre készül a romániai piacon.
A Froo terjeszkedésével a Żabka azt is igyekszik kideríteni, vajon megismételhető-e a lengyelországi sikertörténet más piacokon is.
Lengyelországban jelenleg több mint 11600 Żabka üzlet működik, 10000-nél is több franchise-partnerrel.
Kapcsolódó cikkeink
Megnyitotta az első benzinkúti Rewe To Go üzletét a német Lekkerland
A kényelmi termékekre specializálódott Lekkerland a Tank & Rasttal együttműködve…
Tovább olvasom >Áprilisban 0,4 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi árbevétel Romániában éves összevetésben
A nyers adatok szerint áprilisban 0,4 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi…
Tovább olvasom >Tavaly kilenc százalékkal nőtt a Lidl forgalma Romániában
A Lidl Romania 2024-ben erőteljes növekedést könyvelhetett el: az üzletlánc…
Tovább olvasom >További cikkeink
2,75 milliárd dolláros beruházást jelentett be a Heineken Mexikóban
A Heineken mintegy 2,75 milliárd dollár értékű beruházást hajt végre…
Tovább olvasom >„A polc nemcsak hely, hanem stratégia” – a P&G újragondolja a vásárlói élményt Magyarországon
Interjú Joanna Bohdanowicz-cal, a Procter & Gamble Közép-európai szenior igazgatójával…
Tovább olvasom >