Megkezdődött az Agro-ökológiai Program végfizetése
A népszerű Agro-ökológiai Programban (AÖP) részt vevők közül eddig 63 ezer gazdálkodó több mint 82,7 milliárd forint részfizetést kapott. A napokban már megkezdődött a program végkifizetése – jelentette be Viski József, az Agrárminisztérium agrár- és vidékfejlesztési támogatásokért felelős államtitkára.

(Fotó: Pixabay)
Első körben mintegy 66 ezer gazdálkodó további 8 milliárd forint támogatásban részesül, a még hátralévő összegek kifizetése pedig folyamatosan zajlik. Ezzel az összes kifizetés már meghaladta a 90 milliárd forintot – tette hozzá. Az államtitkár elmondta, a környezet- és klímatudatos gazdálkodási gyakorlatok alkalmazását ösztönző programban részt vevők idén összesen több mint 4,1 millió hektár után kapnak támogatást, hektáronként 62,9 eurós összeggel. A 2024-es kérelmek alapján az AÖP várható összes támogatási összege eléri a 94,8 milliárd forintot, és közel 68 ezer ügyfélre vonatkozik.
Az időarányos előrehaladás biztosította azt, hogy a végfizetések zökkenőmentesen elindulhassanak
A végfizetés eredményeként több tízezer termelő kapja meg a teljes támogatási összeg fennmaradó részét, az ellenőrzések lezárása után automatikusan, külön kérelem benyújtása nélkül – emelte ki Viski József. Az Agrárminisztérium és a Magyar Államkincstár továbbra is elkötelezett a gyors, pontos és átlátható kifizetések mellett. Az AÖP sikeres végrehajtása nemcsak a gazdálkodók támogatását, hanem a fenntartható és környezettudatos mezőgazdasági gyakorlatok elterjedését is szolgálja – hangsúlyozta az államtitkár.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Összeurópai gazdatüntetés az uniós agrártámogatások elvonása ellen
Összeurópai gazdatüntetést tartott ma Brüsszelben a Copa-Cogeca uniós termelői szervezet…
Tovább olvasom >Megjelent a fiatal gazdákat támogató felhívás
A magyar mezőgazdaságban a generációváltás támogatása kiemelt ügy, ugyanis a…
Tovább olvasom >Operatív idők – X. Zsendülés Kertészeti Konferencia
A tavasz beköszöntével nem csupán a természet, hanem a kertészek…
Tovább olvasom >További cikkeink
Májusban csökkent a GKI konjunktúra indexe
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – az EU támogatásával végzett –…
Tovább olvasom >Az árréstop zökkenőmentes kivezetését segítő javaslatokat tesz az OKSZ
Az Országos Kereskedelmi Szövetség nemzetközi élelmiszer-kiskereskedelmi vállalkozásai a további bizonytalanság…
Tovább olvasom >Harmadára csökkent bizonyos termékek ára az árrésstopnak köszönhetően
A Bankmonitor szakértői azt vizsgálták meg helyszíni árvizsgálat keretében, hogy…
Tovább olvasom >