Megkapta a hatósági engedélyeket az első, teljesen hazai fejlesztésű, önkiszolgáló pénztárgép
A Laurel fejlesztése nem csupán a munkaerőhiányra jelenthet megoldást, hanem elérhető választás a fejlődésben és zökkenőmentes kiszolgálásban érdekelt, kisebb üzletek számára is.
1955. augusztus 27. – ezen a napon nyitották meg Budapesten az első, önkiszolgáló rendszerben működő csemegeboltot. A lépés ésszerű volt és innovatív – nem oldhatott meg minden problémát, amit a kereskedelemben tapasztaltak a vásárlók, de jelentős előrelépés volt például a pénztáraknál és pultoknál kígyózó sorok felszámolásának terén. 63 év telt el azóta, ám a fejlődés nem áll meg: a Laurel A232-es számon megkapta az engedélyt az első, hazai fejlesztésű önkiszolgáló rendszerének bevezetésére.
A rendszert a magyar igényeket felmérve, a hazai vásárlói szokásokat elemezve, a hazai piacra fejlesztették ki a Laurel szakemberei, ennek ellenére máris nagy nemzetközi érdeklődés van iránta. A LAURA-SSC néven futó, önkiszolgáló kassza a nemzetközi rendszerek árának töredékéért érhető el, így már semmi akadálya annak, hogy széles körben elterjedve megszűnjenek a pénztáraknál gyakran előforduló hosszú sorok. A megoldás alapja a kereskedők által már jól ismert, több mint 5 ezer kasszán futó Laura kasszaszoftver, amelyben közel 25 év szakmai tapasztalata és a világ vezető kasszamegoldásainak tudása tükröződik.
Az első, kizárólag hazai fejlesztésen alapuló önkiszolgáló pénztárgép immáron lehetővé teszi, hogy a hipermarketek mellett akár kis és közepes méretű boltok is a legkorszerűbb technológiát alkalmazzák vásárlóik kiszolgálásakor.
Fontos lépés ez, hiszen a technika fejlődése nem áll meg, és ezen fejlődés eredményeit mostantól nem csupán a legnagyobbak élvezhetik. Az önkiszolgáló pénztárgépek használatával növekszik a kasszazóna sebessége, úgy, hogy közben a súlyos munkaerőhiányra is megoldás születhet, főleg, hogy egy hagyományos kassza helyére két új fejlesztésű önkiszolgáló kassza is elfér.
A Laurel Számítástechnikai Kft. megoldása platformfüggetlen, bármilyen rendszerhez illeszthető, ráadásul a hatósági engedély kiadásának köszönhetően máris rendelhető. Az egy önkiszolgáló kasszára jutó üzemeltetési költség töredéke a hagyományos pénztárénak. Ezzel az üzlet tehermentesítheti a dolgozót, a felszabaduló szaktudás és kapacitás pedig más területen hasznosítható.
A szerkezet kis helyigényű, bevezetési ideje lényegesen rövidebb, mint a hagyományos rendszereké. Használata biztonságos: felszerelhető kamera- és áruvédelmi rendszerrel egyaránt, ami a beépített ellenőrző mérleggel kiegészülve kontrollálhatóvá teszi az értékesítés folyamatát.
A fejlődés tehát – ami esetünkben magyar fejlesztést jelent – itthon sem elérhetetlen, még a kisebb üzletek számára sem.
Kapcsolódó cikkeink
Egymillió forintos fizetést kínálnak a Bazilikánál az adventi vásáron
Rendkívüli álláshirdetés keltett figyelmet a Bazilika előtti adventi vásáron, ahol…
Tovább olvasom >MTÜ-vezérigazgató: sikeres volt a turizmus legmagasabb szintű európai rendezvénye
Budapest közös platformra hozta az európai turizmus kormányzati és piaci…
Tovább olvasom >A munkaerőhiány lesz a következő évtized legnagyobb kihívása az X5 Retail Group szerint
Igor Shekhterman, a cég vezérigazgatója szerint az X5 jelentős növekedés…
Tovább olvasom >További cikkeink
Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >A Lidl vásárlóinak köszönhetően közel 24 millió forintnyi adományt kapnak a rászoruló
Két hét alatt 15,5 millió forint értékű élelmiszeradomány-utalvány és közel…
Tovább olvasom >Már itthon is elérhető Dirk Rossmann önéletrajzi írása
A klímakatasztrófával foglalkozó oköthrillerei után megjelent magyarul Dirk Rossmann, a…
Tovább olvasom >