Megjelent az élelmiszerre adott mikrohitel az áruházak kínálatában
Egy brit élelmiszerlánc új mikrohitel-konstrukciót kínál a vevőinek: a mélyhűtött élelmiszerekre specializálódott Iceland kamatmentes ügyfélhitel-programot indított az emelkedő élelmiszerárak miatt – írja a Napi.hu.
![](https://trademagazin.cdn.webgarden.io/wp-content/uploads/2022/08/Ke%CC%81pernyo%CC%8Bfoto%CC%81-2022-08-29-14.33.32.png)
Kamatmentes hitelt vehetnek fel a vásárlók
Az Iceland alacsony összegű kölcsönöket nyújt: 100 fontos, azaz közel 50 ezer forintos kamatmentes hitelről van szó az Iceland Food Clubhoz csatlakozó vásárlóknak. Az összeg egy előre feltöltött kártyán érhető el, heti 10 fontos, azaz majdnem ötezer forintos törlesztéssel.
A kölcsönt igénybe vevők azt is kiválaszthatják, hogy a hét melyik napján törlesztenek, és esetleg túlfizetnek. A cég több mint két éve teszteli a rendszert különböző formákban több mint 5000 vásárló részvételével.
A mikrohitelekből egyszerre csak egyet lehet igényelni, és összesen az év során hat időszak alatt, amelyek egybeesnek az iskolai szünetekkel. A boltlánc szerint ez garantálja, hogy azokat csak átmeneti nehézségek alkalmával használják fel, ne pedig egész évben támaszkodjanak rájuk.
Teljes cikk itt.
Kapcsolódó cikkeink
Bank360: Hitelfelvételben Európa élmezőnyébe kerültek a magyar háztartások
A friss adatok megerősítik, hogy a magyarok ugyan óvatosan vásárolnak,…
Tovább olvasom >Rekordnyereséget ért el az Iceland az £1-os termékcsalád eladásainak megugrásával
Rekordnyereséget ért el tavaly az Iceland Foods annak köszönhetően, hogy…
Tovább olvasom >Hitelbiztosító: húsz százalékkal nőtt a késve fizetések aránya a magyar vállalatok közti kereskedelemben
Ez a növekedés azt jelenti, hogy a határidő lejárta után…
Tovább olvasom >További cikkeink
Hősök és árulók ‒ a visszaélésbejelentési rendszer első éve
Az egész Európai Unióban, így nálunk is legalább egy éve,…
Tovább olvasom >KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >