Megjelent a Magyar Konyha Top 150 Termelői Kalauza
Hazai kistermelőket, csúcsminőségű termékeiket – a húsok, gabonák, tejtermékek, szárnyasok és egyéb alapanyagok mellett egzotikus finomságokat -, valamint azok lelőhelyeit mutatja be a Magyar Konyha magazin októberben megjelent Top 150 Termelői Kalauza.
Tíz-tizenöt éve a legjobb magyar séfek többsége még arra panaszkodott, hogy igazán minőségi alapanyagokért külföldre kell menniük, miközben a háztartások többségében is ipari élelmiszereket fogyasztottak. Mára magas minőségben beszerezhető minden fontos alapanyag Magyarországon, ahol a farm to table mozgalom is meghonosodott már – közölte a gasztrokalauz szerdai budapesti bemutatóján a Magyar Konyha szerkesztőbizottságának elnöke.
Lévai Anikó elmondta, a kiadvány ezekből a magas minőséget nyújtó kistermelőkből, vállalkozásokból, közösségekből válogat, előnyben részesítve a fenntartható gazdálkodást folytatókat. A szerkesztők figyelemmel voltak arra is, hogy a vállalkozásokat milyen közösség veszi körül – jegyezte meg.
Hozzátette azonban: ennyi szempont ellenére is nehéz feladat volt 150-re szűkíteni a listát, ami mutatja a minőségi termelők örvendetesen magas számát.
Lévai Anikó kitért a kötetbemutatónak helyet adó FeteKert kávézóra is, és kiemelte, a Fény utcai piac felső szintjén működő kávézó és annak boltja a Felzárkózó települések programhoz csatlakozva kínálja a helyi termelők csúcsminőségű készítményeit.
Vecsei Miklós társadalmi felzárkózásért felelős miniszterelnöki biztos elmondta, az általa koordinált program a 300 legszegényebb hazai települést fogja össze. Eredményeként az utóbbi években mintegy 100 hektár termőföldet hódítottak vissza az enyészettől, a kistelepüléseken megtermelt alapanyagokat, késztermékeket pedig egyre több kiskereskedelmi egységbe is eljuttatják – fűzte hozzá.
Vinkó József, a Magyar Konyha főszerkesztője kiemelte: amennyire megtorpant az elmúlt egy-két évben a magyar vendéglátós szféra fejlődése, annyira „dübörögnek” a minőségi alapanyagokat előállító, hazai termelők. Meglátása szerint ez annak is köszönhető, hogy Magyarországon is megjelentek az ilyen alapanyagokat kereső, tudatos fogyasztók, a kötet őket kívánja segíteni.
Ennek érdekében a kiadvány nemcsak a legjobb termelőket listázza élelmiszertípusok szerint, hanem a budapesti és vidéki termelői piacokat, valamint a kosárközösségeket is – közölte.
Emlékeztetett arra is, hogy a Magyar Konyha az elmúlt években több mint 320 magyar termelőt mutatott be; a magazin termelői díjával kitüntetett manufaktúrákat, farmokat pedig külön jelzik a gasztrokalauz tartalomjegyzékében.
Kitzinger Szonja, a Magyar Konyha főszerkesztő-helyettese az MTI-nek elmondta, a hiánypótló kiadvány az októberi Magyar Konyha magazin mellékleteként már elérhető az újságárusoknál.
Kapcsolódó cikkeink
Ötven új hely a Magyar Konyha Balaton 2024 Gasztrokalauzában
Mintegy háromszáz étterem, strandbisztró, kávézó, lángosozó és cukrászda, köztük ötven…
Tovább olvasom >Bíró Lajos: A magyar gasztronómia erős, a magyar konyha nem
Az FMCG és a HORECA szektorban jelentős változások történtek a…
Tovább olvasom >Megjelent a Magyar Konyha idei Budapest Top10 gasztrokalauza
Megjelent a Magyar Konyha idei Budapest Top10 gasztrokalauza, amely huszonöt…
Tovább olvasom >További cikkeink
Visszafogottabb eredményt hozott az ősz az idegenforgalomban
A nyári szezon növekedése után az ősz első hónapja visszafogottabb…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A hazai fogyasztás erősödik
A hazai fogyasztás erősödik, a belső kereslet és az ettől…
Tovább olvasom >Csokiláz és pikáns rendelések – a magyarok így ünneplik a halloweent
Különleges rendelések és új édességtrendek Közép-Európában: egyre népszerűbbek az intim…
Tovább olvasom >