Megjelent a KSH Agrárcenzus 2020 vidékfejlesztési támogatásokról szóló része
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Agrárcenzus 2020 sorozatának részeként megjelent a vidékfejlesztési támogatások összesítése – közölte a KSH hétfőn az MTI-vel.

Megjelent a vidékfejlesztési támogatások összesítése
A KSH a Magyar Államkincstár (MÁK) támogatási adatbázisának felhasználásával vizsgálta a Vidékfejlesztési Programban részt vevő gazdaságok statisztikai jellemzőit. 2018 elejétől 2020 végéig az agrárcenzus során összeírt 241 ezer gazdaságból 42 ezer részesült összesen 508 milliárd forint vidékfejlesztési támogatásban. Ők használták az ország teljes mezőgazdasági területének 70 százalékát, mintegy 3,5 millió hektárt, és tartották a teljes állatállomány 72 százalékát. A mezőgazdaság termelési értékének 67 százalékát állították elő.
A támogatottak aránya a gazdaság- és birtokmérettel arányos. A legtöbb állattal rendelkezők csoportjában 74 százalék, a legnagyobb földterületen gazdálkodók között 92 százalék, míg a legkisebb gazdaságoknak csak 8 százaléka, illetve 6 százaléka igényelt támogatást. A megyék közül Vas, Hajdú-Bihar, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg áll az élen 20 százalék körüli támogatotti aránnyal.
Az agrárcenzus a KSH 10 évente ismétlődő mezőgazdasági adatgyűjtése, amely az ország valamennyi gazdaságára kiterjed – olvasható a közleményben. A 2020-as agrárcenzus részletes eredményeit februárban mutatták be, az ehhez kapcsolódó elemzések közül legutóbb, az előző hónapban az agrárdigitalizációs összefoglaló jelent meg. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >KSH: stagnált az ipari termelés márciusban
2025 márciusában az ipari termelés volumene az előző év azonos…
Tovább olvasom >NGM: a „150 új gyár” program segíti az ipari termelés helyreállását
A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 2025 márciusában az ipari…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >