Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot
A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) 34. alkalommal hirdette meg a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot, a cégek a gyakorlatban is megvalósult, 2025-ben mérhető üzleti, illetve társadalmi hasznot hozó innovációs projektekkel nevezhetnek, pályázni 2026. február 9-ig lehet a szövetség weboldalán – közölte MISZ csütörtökön az MTI-vel.
Részletezték, hogy a Magyar Innovációs Szövetség a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával és a Nemzeti Innovációs Ügynökséggel együttműködésben hirdette meg a pályázatot, amelynek célja, hogy megtalálja és elismerésben részesítse a hazai innováció legkiemelkedőbb eredményeit, megmutassa a legjobb gyakorlatokat a környezetvédelmi és fenntarthatósági szempontoknak is megfelelő, innovatív termékek és technológiák létrehozása terén.
A korábbi években már megszokott pályázási folyamat mellett idén újdonság, hogy a hazai innovációra rálátással rendelkező szervezetek ajánlásával is bekerülhetnek cégek a pályázók közé. A jelölés határideje november 30. – hívták fel a figyelmet.
Az innovációs teljesítmények még szélesebb körű elismerése érdekében az idén társszervezőként csatlakozó MKIK egy új díjjal, a KKV Innovációs Díjjal járul hozzá a cégek teljesítményének elismeréséhez. A nagydíj mellett összesen kilenc ágazati díjat osztanak ki – írták a közleményben.
Az elmúlt harminchárom évben a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatra összesen több mint 1500 pályamű érkezett, ezekből 255-öt díjaztak – tájékoztatott a MISZ.
Kapcsolódó cikkeink
Gazdálkodói segítség a menhelyeknek
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Több mint 100 magyar gazdálkodó is tüntetett Brüsszelben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Magyar pezsgő koronázza meg az év végi ünnepeket!
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: az ipari termelői árak 2025. novemberben átlagosan 2,7 százalékkal elmaradtak az egy évvel korábbitól és 0,3 százalékkal az előző havi áraktól
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >4,5 éves mélyponton a foglalkoztatottság
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Így esszük a mézet 2026-ban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

