Második hónapja csökken a világkereskedelem
Mennyiségét tekintve már a második egymást követő hónapban csökkent a világkereskedelem áprilisban a globális aktivitás lassulása miatt a holland CPB gazdaságelemző központ pénteken ismertetett adatai szerint.
Áprilisban a kereskedelem volumene 0,8 százalékkal mérséklődött márciushoz képest, amikor 0,2 százalékkal csökkent az előző hónaphoz viszonyítva.
A gazdaságelemző központ adatai szerint a világ térségeinek többségében csökkent az export és az import.
Az egyedüli kivétel Japán volt, ahol a kivitel és a behozatal is bővült áprilisban havi összevetésben. A holland elemző központ adatait nagy figyelemmel kísérik a politikai és gazdasági élet szereplői, miután ez a társaság ad ki elsőként adatokat a világkereskedelem havi alakulásáról. (tozsdeforum.hu)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Megvannak a Fenntarthatóság szimbóluma idei díjazottjai
A Trade magazin hatodszor hirdette meg a Fenntarthatóság szimbóluma pályázatot. A…
Tovább olvasom >Eltérően értelmezi a versenyhivatal vizsgálatainak eredményeit a kereskedelmi szövetség és a versenyhatóság
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) szerint a Gazdasági Versenyhivatal (GVH)…
Tovább olvasom >Rovaralapú élelmiszerek: miért nem váltják le a hagyományos húsokat?
Bár az utóbbi években a rovartenyésztést a hagyományos hústermelés környezetbarát…
Tovább olvasom >