Másfél milliárd forint jut egy új burgonyafajta kinemesítésére
Közel 1,5 milliárd forintot fordíthat egy új, úgynevezett multirezisztens burgonyafajta kinemesítésére a Debreceni Egyetem Nyíregyházi Kutató Intézete és a Dr. Sárvári és Csendes Agrárgazdálkodó és Fejlesztő Kft. – közölte a kutatási projekt kommunikációjáért felelős társaság szerdán az MTI-vel.
A burgonyakutatással foglalkozó vállalkozás szakemberei és az intézet munkatársai a kutatási projekt során olyan burgonyafajtát alkotnak meg, amely ellenálló képessége révén mennyiségi és minőségi leromlás nélkül termeszthető akár egy évtizednél hosszabb időn keresztül a szélsőséges időjárás következményeit elszenvedő mezőgazdasági területeken – olvasható a közleményben.
A 2016 év végéig tartó kutatási program alapjául a Sárvári-család által, úgynevezett keresztezési eljárással kinemesített burgonyaklón szolgál.
Az intézet és a vállalkozás a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap pályázati kiírásán nyerte el a fejlesztési összeget. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
KSH: januárban 1,0 millió vendég közel 2,3 millió vendégéjszakát töltött el
2025 januárjában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,0…
Tovább olvasom >Lendülj formába idén tavasszal! – szakértői tippek az aktív életmódhoz
A tavasz közeledtével egyre többen érzik a vágyat, hogy új…
Tovább olvasom >A higiéniai szegénység enyhítésére társult az Amazon, az Unilever és a Colgate-Palmolive
Az Amazon az Unileverrel, a Colgate-Palmolive-val és más vezető márkákkal…
Tovább olvasom >