Maradjon a KAP támogatási aránya!
Meg kell maradnia a jelenlegi magyar támogatási aránynak a 2020 utáni uniós Közös Agrárpolitikában (KAP) – írja az agrarszektor.hu. A bálványosi szabadegyetem agrárfórumának megállapításai szerint az Európai Bizottság támogatáscsökkentő javaslata elfogadhatatlan.
Az uniós tagság és az ebből fakadó közös agrárpolitikabeli részvétel előnyt jelent, mert a fejlődést generálta, de nem kívánunk másodrendű állampolgárok lenni – fogalmazott a Nemzeti Agrárkamara (NAK) közleménye szerint Jakab István, az Országgyűlés alelnöke a XXIX. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor tusnádfürdői agrárfórumán. Szerinte az előnyökért komoly árat fizettünk, így mindenképpen fontosnak tartjuk, hogy megmaradjon a támogatási arányunk. A büdzsé csökkentésével és az adminisztráció jelentős növelésével azonban nem lehet a Közös Agrárpolitikát működtetni – tette hozzá Jakab István, aki a Magyar Gazdakörök és Gazdakörök Szövetségének elnöke is.
Csomortányi István, az Erdélyi Magyar Gazdák Egyesületeinek Szövetsége elnöke szerint a KAP tervezete mindenki számára elfogadhatatlan, mivel túlzó elvárások mellett kisebb forrásokat kíván biztosítani. Éder Tamás, a NAK alelnöke pedig a KAP-pal kapcsolatban a stabilitást emelte ki meghatározó igényként.
Az Európa Unió agrárminiszterei azért lobbiznak, hogy emelkedjen az agrárium számára biztosított összeg – mondta Kis Miklós Zsolt, az Agrárminisztérium vidékfejlesztési államtitkára. Magyarország korábban már többször jelezte, hogy hajlandó lenne növelni befizetéseit, de cserébe több forrást is kér. (agrarszektor.hu)
Kapcsolódó cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >Kiemelt figyelmet kap az aszályhelyzet
A kormány összehangolt cselekvési tervet készít az aszálykárok megelőzésére. Ennek…
Tovább olvasom >27 százalékkal csökkent a műtrágyaforgalom
2025 márciusában az egy hónappal korábbihoz képest 27 százalékkal kevesebb…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >