2012-ig maradnak a válságadók
A Reuters megkeresésére Szijjártó Péter megerősítette, hogy a hazai vállalati különadókkal ideiglenes jelleggel, 2012 végéig számol a kormány. A hazai nagyvállalatok különadó fizetési kötelezettsége a 2010, 2011 és 2012-es évekre vonatkozik majd.
Orbán Viktor tegnap azt nyilatkozta a norvég miniszterelnökkel való találkozó alkalmával, hogy a magyar vállalati különadók három éven keresztül lesznek érvényben. Ebből az a következtetés is levonható, hogy az adók 2013 végéig maradnak érvényben.
Szijjártó Péter nyilatkozata viszont teljesen egyértelmű, a válságadók 2012 végéig maradnak érvényben, ahogy azt a kormány eredetileg is tervezte.
Orbán Viktor szerdán a Wall Street Journal-nak adott interjújában már arról beszélt, hogy reméli, hogy képes lesz ezeket az adókat kivezetni, ha az ország sikeres lesz – írja a portfolio.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
KSH: áprilisban a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 5,0, az előző havit 2,0 százalékkal haladta meg
2025. áprilisban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >Csökkent a FAO élelmiszerár-indexe májusban
Csökkent az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke májusban az előző hónaphoz…
Tovább olvasom >Az euróövezetben nőtt a kiskereskedelmi forgalom áprilisban
Havi és éves összehasonlításban egyaránt nőtt a kiskereskedelmi forgalom az…
Tovább olvasom >