Már van kutyás légitársaság is
A kutya sok családban nem csupán háziállat, hanem igazi családtag, akit halála után sem felejtenek el. Ezért egyre több gazdi dönt úgy, hogy együtt utazik kedvencével. Azonban ahhoz, hogy a közös nyaralás zavartalan legyen, számos előkészületre van szükség. Marie Jury állatorvos a svéd alltomresor.se turisztikai szaklap cikkében részletesen felsorolja, mire kell figyelni, ha nem szeretnénk otthon hagyni kutyánkat.

A gazdik mélyen a zsebbe nyúlnak, ha a kedvencükről van szó
Bark Air – hiába drága, fogynak a jegyek
Számos légitársaság specializálódik a kutyás utasokra, jelentős minőségi és árkülönbségekkel. A Bark Air, egy új, kizárólag kutyás utasoknak tervezett légitársaság, elindította első járatát New Yorkból Los Angelesbe. Bár a jegyek több ezer dollárba kerülnek, gyorsan elkelnek. Jelenleg korlátozott útvonalakon, New York, Los Angeles, Párizs és London között közlekedik. Egy New York-Los Angeles egyirányú jegy 6000 dollárba, míg egy New York-London jegy 8000 dollárba kerül. A járatok magánrepülőterekről indulnak. A Bark vezérigazgatója szerint az utazási élmény gyökeresen különbözik a kutyák eddigi légi utazási lehetőségeitől.
Előkészületek az utazás előtt
Az első és legfontosabb lépés, hogy tájékozódjunk az adott közlekedési eszköz szabályairól. Az előírások légitársaságonként, vonatonként vagy hajótársaságonként eltérőek lehetnek. Ellenőrizzük, hogy a kutya regisztrált-e, rendelkezik-e útlevéllel és egészséges-e. Az állatorvos azt javasolja, hogy alaposan gondoljuk át, mi a legjobb a kutyánk szempontjából: biztonságos-e számára az utazás, vagy jobb lenne panzióban vagy dogsitternél hagyni.
Oltások és azonosítás
Az Európai Unión belüli utazáshoz EU-útlevél szükséges a kutyának, és ezen felül egyes országok speciális követelményeket is előírhatnak. Az EU-n kívüli utazások szabályai eltérőek, ezért érdemes előre tájékozódni a célország nagykövetségénél, valamint azoknál az országoknál, amelyeken átutazunk. Fontos, hogy a kutya minden szükséges oltással rendelkezzen, és védve legyen a kullancsok és egyéb paraziták ellen.
A megfelelő szállítóeszköz kiválasztása
Az autóút előtt közvetlenül nem javasolt a kutya etetése, különösen az első út alkalmával, mivel nem tudhatjuk, hogyan reagál az autó sebességére. Az utazás során ügyeljünk a kutya biztonságára: mindig ütközésvizsgált és jóváhagyott kutyaketrecet használjunk, amelynek típusa és mérete légitársaságonként változhat. Az autóban is biztonsági övet használjunk számára, és figyeljünk a szellőzésre.
Pihenés és hidratáció
Soha ne hagyjuk a kutyát forró autóban, még pár percre se. Ha a zár elromlik, vagy velünk történik valami, akár egy közeli üzletben, az állattal tragédia történhet. Ügyeljünk arra is, hogy rendszeresen megálljunk pihenni, itassuk meg a kutyát, főleg a nyári hőségben. Ha a kutya beteg, pihenésre van szüksége, nem utazásra, mivel a kirándulás szenvedést okozhat neki.
Az utazás kutyával számos előkészületet igényel, de megfelelő felkészüléssel és odafigyeléssel biztosíthatjuk, hogy kedvencünk is biztonságban és kényelemben legyen az út során. Legyen szó autós, vonatos, hajós vagy repülős utazásról, mindig tartsuk szem előtt a kutya szükségleteit és biztonságát, hogy a közös nyaralás mindenki számára örömteli élmény legyen.
Kapcsolódó cikkeink
Megállapodást kötött a BDPST Group és a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.
A BDPST Group portfóliójába tartozó DOME Kft. és a Budapest…
Tovább olvasom >Lángos-luxus a Balatonnál: már 3900 forintba is kerülhet egy sajtos-tejfölös
A klasszikus balatoni lángos egykor filléres retró ételnek számított, 2025…
Tovább olvasom >A belgák 23,7 millió utazást tettek 2024-ben
A belga állampolgárok 2024-ben 23,7 millió külföldi utazást tettek, mintegy…
Tovább olvasom >További cikkeink
Hazánk újra mentes a magas patogenitású madárinfluenzától
Magyarország ismét madárinfluenzától mentesnek minősül az Állategészségügyi Világszervezet (WOAH) előírásai…
Tovább olvasom >Közeleg a Lidl Balaton-átúszás
A jövő héten, július 26-án rendezik a 43. Lidl Balaton-átúszást,…
Tovább olvasom >Tudatos táplálkozás – az okos döntések számítanak, nem a szigorú szabályok
Továbbra sem érzik a fogyasztók, hogy enyhülne rajtuk a magas…
Tovább olvasom >