Már nem veszteséges a Várda-Drink Csoport
Tavaly év végén nullára csökkentette az éves szinten több mint 300 millió forintot meghaladó veszteségét a szeszesital-gyártással és forgalmazással foglalkozó kisvárdai Várda-Drink Csoport – közölte a társaság vezérigazgatója szerdán az MTI-vel.
Kishonti Alex elmondta: a szlovák tulajdonban álló, három társaságból álló cégcsoport tavaly év elején kezdte el a gazdálkodásának racionalizálására és a veszteségeinek minimalizálására irányuló átszervezési folyamatot. A Várda-Drink ennek keretében módosította árazási politikáját és meglévő szerződéseit, a kiadások ésszerűsítésén túl azonban dolgozóinak egy részétől is kénytelen volt megválni az addig nagyságrendileg 100 embert foglalkoztató társaság.
Egy nemzetközi kereskedelmi hálózattal aláírt megállapodás révén növekszik a termelés, mivel a kereskedelmi lánc 2013 elejétől a Kisvárdán gyártott termékekkel váltja ki az eddig külföldről importált termékeit – ismertette a vezérigazgató. A megállapodás emellett lehetővé tette a kisvárdai gyár fejlesztését is: tavaly termelékenységnövelő átalakítást hajtottak végre az egyik gépsoron, melynek így megtízszereződött a kapacitása. A beruházás révén közvetve 15 munkavállalóval növelte dolgozói létszámát az így több mint 70 embert foglalkoztató Várda-Drink.
Kishonti Alex a gazdálkodási adatokról szólva elmondta: az előzetes eredmények alapján az elmúlt időszakban felhalmozott, éves szinten mintegy 3-400 millió forintos veszteségét megszüntette a cégcsoport, amely várhatóan nulla körüli eredménnyel zárja a tavalyi évet.
A Várda-Drink a magyar szeszesital-piac egyik meghatározó szereplője, a cég jogelődjét 1922-ben alapították Szabolcsi Gazdák, Szeszfinomító Szövetkezet néven. A kisvárdai gyár az évek során sok változáson esett át, először az 1950-es államosítás, majd az 1993-ban bekövetkezett privatizáció határozta meg működését.
A társaság ezt követően Várda-Drink Rt., néven működött tovább, ekkor mintegy 270 dolgozója volt. A később zártkörűen működő részvénytársasággá alakított céget 2007-ben vásárolta meg a jelenlegi szlovák tulajdonos.
A kisvárdai gyárban szeszesitalt gyártanak, a társaság a különböző díjnyertes pálinkáit pedig a vásárosnaményi főzdéjében állítja elő. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Csökkentette az élelmiszerárakat az árrésstop és az online Árfigyelő bővítése
2025 áprilisában csökkent az infláció és az élelmiszerárak növekedési üteme…
Tovább olvasom >ÖRT-NMHH Minikonferencia: Merre tovább influenszer reklámozás?
Milyen szabályok vonatkoznak ma az influenszerekre? Hol húzódnak az etikai…
Tovább olvasom >Bővül az ALDI app: ezentúl kuponok is elérhetők
Újabb mérföldkőhöz érkezett az ALDI applikáció. A vásárlók mostantól bármely…
Tovább olvasom >