Már mennyiségi korlát van a trappista sajtra is a SPAR-ban
A 24.hu egy munkatársa különös árstop-korlátozást fedezett fel a SPAR-ban: többek között a trappista sajtból se vehet már a vásárló bármennyit.

Országos hiány van trappistából
A hirdetmény alapján november 19-étől, azaz szombattól
- kristálycukorból legfeljebb 2 kg-ot,
- BL-55 búza finomlisztből 5 kg-ot,
- 2,8%-os UHT tejből 6 litert,
- napraforgó étolajból (kiszerelésenként is szűkítve) összesen legfeljebb 5 litert,
- csirkemellből 3 kg-ot vagy 4 tálcányit,
- csirke farhátból 3 kg-ot,
- sertéscombból 13 kg-ot,
- valamint a Spar Magyarország Kft. által mérlegcímkével ellátott trappista sajtból maximum 3 kg-ot lehet egy alkalommal megvásárolni.
A SPAR a 24.hu megkeresésésére azt írta, hogy
„azért vezettek be mennyiségi korlátozást egy nem árstopos termékre, a trappista sajtra, mert nincs elegendő elérhető mennyiség a piacon”.
A SPAR Magyarország Kft. által mérlegcímkével ellátott trappista sajt azokra a kiszerelésekre vonatkozik, melyeket ők maguk szeletelnek és mérnek le. Minden Sparban egyforma a mennyiségi korlátozás, tehát nem csak a Széll Kálmán tériben találkozhatnak a hirdetményben rögzített renddel a vásárlók. Hozzátették, minden árstoppal kapcsolatos információ elérhető weboldalukon.
Kapcsolódó cikkeink
Megjelent az FMCG-piac 2024. évi kereskedelmi toplistája
Maradt minden a régiben: Lidl, SPAR, Tesco a dobogósok sorrendje!…
Tovább olvasom >Kik nyertek és kik buktak 2024-ben? – Látványos eredménykülönbségek az élelmiszer-kiskereskedelemben
A 2024-es üzleti év mérlege az élelmiszer-kiskereskedelmi szektorban látványosan kettévált:…
Tovább olvasom >Felfutóban a hazai ginpiac – A SPAR szerint a vásárlók egyre tudatosabbak, és nyitottak a magyar márkákra
A gin értékesítése az elmúlt években látványosan erősödött a magyar…
Tovább olvasom >További cikkeink
Megjelent az FMCG-piac 2024. évi kereskedelmi toplistája
Maradt minden a régiben: Lidl, SPAR, Tesco a dobogósok sorrendje!…
Tovább olvasom >Továbbra is a határon: májusban is lassult a feldolgozóipari növekedés
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) 2025 májusában épphogy a bővülési…
Tovább olvasom >Tízmilliárdos kerettel indul újra a Magyar Falu Program – július 2-tól pályázhatnak az ötezer fő alatti települések
Tízmilliárd forintos keretösszeggel indul újra a Magyar Falu Program legújabb…
Tovább olvasom >