Már kevésbé hallgatnak az influencerekre a német fogyasztók
Németországban csökken az influencerek befolyása a vásárlói magatartásra, ahogy a közösségi média használata is visszaszorulóban van – állapította meg a „Social Media Atlas 2024” tanulmány, amelyben 3500, 16 éves és idősebb német internetezőt kérdeztek meg online. Korábban a márkanagykövetek jelentősége évről évre nőtt.
Az influencerek a legnagyobb hatást a divat, a ruházat és a kiegészítők vásárlására gyakorolják – különösen a Z- (45%) és az Y-generációra (31%). Az influencerek kozmetikai, szépség- és testápolási ajánlásai szintén fontos szerepet játszanak, elsősorban a fiatal felhasználók körében: a 16-29 évesek 37%-a – szemben az Y-generáció 26%-ával – időről időre hallgat a márkanagykövetek tanácsaira.
Németországban csökkenő tendenciát mutat az influencerek befolyása a vásárlási magatartásra, ahogy mérséklődik a közösségi média használata is. Ez derült ki a „Social Media Atlas 2024” című tanulmányból, amelyet a Per Agency és a Toluna ügynökségek rendeltek meg az Institute for Management and Economic Research (IMWF) intézettel együttműködésben.
A tanulmány szerint a 16 éves és idősebb internetezők 29%-a legalább egyszer vásárolt már terméket vagy vett igénybe szolgáltatást azért, mert azt YouTuberek reklámozták, de arányuk 8%-kal alacsonyabb, mint az előző évben. Az instagramozók befolyása szintén 4%-kal csökkent 29%-ra, pedig a márkanagykövetek jelentősége korábban évről évre nőtt.
Az influencerek ajánlásának a Z-generációban van továbbra is komolyabb súlya. Ez különösen igaz az Instagram-használókra: a 16-29 évesek 62%-a hozott már vásárlási döntést valamilyen Insta-post alapján, míg ez az arány a 60 év felettiek körében csupán 3%. Az Y-generáció ugyanakkor főként a YouTuberek ajánlásaiban bízik: a 30-44 évesek 45%-a vásárolt már valamit postjaik miatt, szemben a 60 éves és idősebb válaszadók mindössze 4%-ával.
A legfrissebb adatok szerint a 16 éves és idősebb német internetezők 80%-a jelenleg is aktívan használja a közösségi médiát, például a Facebookot, a YouTube-ot, a WhatsAppot vagy más platformokat, illetve a blogokat vagy fórumokat. Ez az arány azonban egy évvel ezelőtt 4%-kal magasabb volt. Ezzel egyidejűleg csökken a felhasználók által az érintett alkalmazások használatával töltött idő. A magánjellegű felhasználási idő átlagosan 18,7 óra hetente, ami 2,1 órával kevesebb, mint 2023-ban.
Lebensmittelpraxis
Kapcsolódó cikkeink
Új kampánnyal népszerűsíti a regionális termékeket az Edeka
Új reklámkampányt indított az Edeka Németországban, amelynek középpontjában a kereskedő…
Tovább olvasom >Németországban egyre több vásárlót vonzanak az élelmiszerek a drogériákba
Egyre nagyobb szerep jut a drogériák élelmiszer-kínálatának a német fogyasztók…
Tovább olvasom >Javult a GfK májusra vonatkozó német fogyasztói hangulatindexe
Az elemzők által várt romlás helyett javult a nürnbergi GfK…
Tovább olvasom >További cikkeink
Gulyáságyúval és tacskófutammal indul a food truck szezon
Több száz éves „food truckok” érkeznek a Kincsem Parkba –…
Tovább olvasom >Táblás KitKat csokoládékat dob piacra a Nestlé Romániában
A Nestlé új, 99 grammos KitKat táblás csokoládékat vezetett be…
Tovább olvasom >Fókuszban a fenntarthatóság: indul a Generali EnterPrize pályázata a 15 milliós pályázati díjért
A Generali Csoport idén három kategóriában hirdeti meg a kis- és középvállalkozások…
Tovább olvasom >