Már figyelik a hússal feketézőket
Az új földtörvény is segíthet az állattenyésztés és a növénytermesztés megbomlott egyensúlyának helyreállításában és a nehéz helyzetben lévő sertéstenyésztés fellendítésében – jelentette ki Turi-Kovács Béla fideszes országgyűlési képviselő, az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottságának alelnöke egy szakmai tanácskozáson Budapesten.
A Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VHT) szervezte rendezvényen arra keresték a választ, hogy a magyar sertéságazat 2013-tól, az új uniós költségvetési időszak kezdete után mire számíthat. A Brüsszelből érkező hírek szerint sok jóra nem, mert a közvetlen támogatást eddig sem élvező sertéságazat helyzete várhatóan alapvetően nem változik. Endrődi György, a VHT brüsszeli irodájának munkatársa arról beszélt, hogy megnövekszik a szakmaközi szervezetek, a szövetkezetek jelentőségét, amelyek a piaci versenyben és az árviták során erősebb pozícióba segíthetik a termelőket.
Tóth Attila, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) főosztályvezetője ugyanakkor beszámolt arról, hogy – az egyes szakértők szerint 50 százalékos részesedéssel bíró – feketézőkre cudar világ jön, ugyanis az adó-, a támogatásokat és az állategészségügyi rendszert felügyelő hatóság nyilvántartásainak egyesítésével hamar a csalók nyomára jutnak. Így a piac tisztességes szereplői levegőhöz jutva fejleszthetnek, bővíthetik a termelést. A főosztályvezető elmondta azt is, hogy a piaci verseny szempontjából igen fontos a különböző – például állatbetegségek kapcsán felmerülő – krízishelyzetek hatékony és gyors kezelése mind az egész élelmiszerlánc szempontjából. (munkatársunktól)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Új felmérés: a vásárlók nem kérnek a mérgező vegyszerekből
Egy új, öt országot érintő felmérés komoly aggodalmakat tárt fel…
Tovább olvasom >Veszteségbe fordult a friss tej értékesítése – rávilágított a GVH grafikonja
A magyar kiskereskedelem egy újabb, eddig kevésbé reflektorfényben lévő problémája…
Tovább olvasom >Lassan elfogynak a sarki kisboltok: 22 ezer bolt tűnt el négy év alatt
2024 végére több mint 5200 kiskereskedelmi üzlet szűnt meg Magyarországon…
Tovább olvasom >