Május elején rendezték meg az FAO Európai Ragadós Száj- és Körömfájás Bizottságának közgyűlését
A FAO Ragadós Száj- és Körömfájás Bizottsága (EuFMD) május eleji közgyűlésén áttekintette és értékelte a betegség európai helyzetét. Az ülésen dr. Pásztor Szabolcs országos főállatorvos ismertette az aktuális magyar járványügyi helyzetet.

(Fotó: Pixabay)
A FAO Európai Ragadós Száj- és Körömfájás Bizottságát 1954-ben alapították, abból a célból, hogy az egyik legfertőzőbb és legnagyobb gazdasági kárt okozó állatbetegséget visszaszorítsák és felszámolják Európában. A grémiumnak jelenleg 40 európai állam a tagja és célja az RSZKF kockázatának felmérése, valamint annak minimalizálása.
A szervezet – nemzetközi együttműködések révén – Európán belül és kívül egyaránt segítséget nyújt a betegség korai észlelésében és a járványkezelésben
Fontos szerepet játszik az európai és a világ referencia laboratóriumaiban fellelhető vírustörzsekkel kapcsolatos információk begyűjtésében is, amely alapján azok mozgását és terjedését követni lehet. Az RSZKF márciusi megjelenését követően – a Bizottság alapelveinek megfelelően – Magyarország, Szlovákia és Ausztria is azonnali segítséget kapott a betegségről szóló ismeretek megosztásában, valamint az állatorvosok járványvédelmi és vakcinázással kapcsolatos képzésében.
Az EuFMD május 5-7. között Rómában tartott közgyűlésén a szakértők áttekintették az európai, valamint a környező országok járványhelyzetét
A találkozón a világban megtalálható RSZKF vírusok terjedése, azok kockázatai, valamint az elmúlt években folytatott megfigyelési és képzési programok eredményei szintén napirendre kerültek. Az ülésen dr. Pásztor Szabolcs országos főállatorvos bemutatta az aktuális magyarországi RSZKF helyzetet. Dr. Bognár Lajos, az EuFMD két ciklus, azaz 3 év után leköszönő elnökének kezdeményezésére kétoldalú tárgyalásokra is sor került a Magyarországot érintő kereskedelmi korlátozások feloldásáról, a regionalizáció érvényesítéséről.
Nebih
Kapcsolódó cikkeink
A kukorica ára 22 százalékkal magasabb, mint egy éve
A Tallage tájékoztatása szerint az USA-ban megtermelt kukorica azonnali kiviteli…
Tovább olvasom >Növényvédőszer-maradványok élelmiszerekben: Mi a helyzet az EU-ban?
Továbbra is alacsony a növényvédőszer-maradványok emberi egészségre gyakorolt kockázata az…
Tovább olvasom >A hazai és az import szamóca ára is emelkedett
Az Eurostat adatai szerint Magyarországon az elmúlt években 5–7,7 ezer…
Tovább olvasom >További cikkeink
NGM: közel negyedével csökkent az érintett drogériai termékek ára
Közel negyedével csökkent az érintett drogériai termékek ára – közölte…
Tovább olvasom >Az Országos Kereskedelmi Szövetség javaslatot készít az árréscsökkentés kivezetésére
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kiskereskedelmi vállalkozásai a további…
Tovább olvasom >Csak két uniós országban magasabb az infláció, mint Magyarországon
A Privátbankár Európai Inflációs Körképe hasonlította össze a márciusi és…
Tovább olvasom >