Május 20. a méhek világnapja
Visszatalálni a természethez. Bizony, ez a tanács sokszor elhangzik, akár lelki, akár testi bajokkal küzdünk. A természet közelsége, és különösen a méhek jelenléte különleges módon járulhat hozzá a lelki feltöltődésünkhöz. A méhek világnapja kapcsán a BeoBee Méhészet bemutatja a méhek eddig talán kevésbé ismert gyógyító erejét!
Ezerarcú gyógymód a méhektől
A méz és a méhészeti termékek erejét évezredek óta felfedezték, s bár a régmúltban még nem ismerték a tudományos magyarázatát, mégis tudták, hogy a méhek ajándékai számos betegségre enyhülést hozhatnak. Mára már tudományosan igazolt, hogy az apiterápia hatékony lehet az immunrendszeri és a neurológiai problémák kezelésében is.
Hogyan? A méz és a propolisz antioxidánsai segítenek csökkenteni a stressz káros hatásait, míg a méhpempő magas B-vitamin- és acetilkolin-tartalma élénkíti a szellemi frissességet. A megfelelően alkalmazott méhméreg pedig nemcsak a testre, hanem a hangulatunkra is jótékonyan hathat!
A kaptár illata a lelkünkig hatol
A méhek környezetének természetes illata – a méhviasz, a propolisz, a virágpor és a méz keveréke – stresszoldó, nyugtató hatású. Az enyhe gyantás-virágos illat mély, lassú légzésre ösztönzi a szervezetet, ami nyugtatja az idegrendszert és elősegíti a mindfulness állapotát.
Az apiterápiás házakban a méhek által kibocsátott, különleges összetételű levegőt lélegezhetjük be, de a nyugalom szigetét saját környezetünkben is könnyedén megteremthetjük! Az esti relaxáló fürdőzéshez gyújtsunk méhviasz gyertyát, bekanalazás előtt illatoljuk meg a méz finom illatát és használjunk természetes méz-alapanyagból készült termékeket, például méhviasz kendőt. Ilyen apró lépésekkel szinte észrevétlenül frissítjük nemcsak a testünket, hanem lelkünket is.
Zümmögő társak a meditálásban
A meditáció is segíthet minket abban, hogy jobban koncentráljunk, pozitívabban gondolkodjunk, nyugodtabban éljünk. Hallgassuk és érezzük át a minket körülvevő, természetes hangokat; figyeljük meg a méhek zümmögését! A lágy, ritmusos, ismétlődő hang az agy számára könnyen befogadható, mégis elfedi a háttérzajokat és segít fókuszálni.
“Több kutatás bizonyította, hogy méhészek átlagosan 5 évvel tovább élnek, mint az átlag. Ehhez persze hozzájárul az is, hogy több méhészeti terméket fogyasztunk, és rengeteg időt töltünk a friss levegőn. A méhek a természet csodálatos teremtményei, óvjuk őket, hiszen nekünk, embereknek is segíthetnek kívülről-belülről gyógyulni!
– mondja Gál Attila, a BeoBee Méhészet vezető méhésze.
A méhek tehát nem csak a test, hanem a lélek természetes gyógyítói is lehetnek! Gondoskodásunkkal nekik és magunknak is jót teszünk. Ehhez elég néhány tudatos lépés: ültessünk méhbarát kerteket, figyeljünk rájuk tudatosan, ne pusztítsuk élőhelyüket és támogassuk vásárlásunkkal a magyar termelői méhészeket.
Kapcsolódó cikkeink
Jön a viagrás méz
Az elmúlt években Franciaországban egyre népszerűbbé vált a viagrás méz,…
Tovább olvasom >Súlyos válság a magyar méhészetben: mélyponton az ágazat jövedelmezősége
Borús képet festett a kaposvári méhésztalálkozó a magyar méhészet helyzetéről.…
Tovább olvasom >Átadták az év kiváló magyar méze verseny díjait
A XV. Gyulai Méz- és Mézeskalács Fesztiválon vasárnap hirdették ki…
Tovább olvasom >További cikkeink
Csak két uniós országban magasabb az infláció, mint Magyarországon
A Privátbankár Európai Inflációs Körképe hasonlította össze a márciusi és…
Tovább olvasom >A sikeres digitális átalakulás titka – a KPMG szerint
Továbbra is árgus szemmel figyelik versenytársaik lépéseit a vállalatok, de…
Tovább olvasom >Nemzetközi áttörés a chocoMe Atelier életében: a világ élvonalába repítette a magyar bean-to-bar csokoládékat a rangos International Chocolate Awards
Négy ezüst- és három bronzéremmel díjazták a chocoMe Atelier bean-to-bar…
Tovább olvasom >