Magyarország jelentősen növelte agrárkivitelét Kínába
Magyarország megnyolcszorozta agrárkivitelét Kínába az elmúlt öt évben – mondta a földművelésügyi miniszter budapesti sajtótájékoztatóján, Kína és a kelet-közép-európai országok 10. agrárkereskedelmi és gazdasági együttműködési fórumán.
Fazekas Sándor hozzátette: tavaly a Kínába irányuló agrárkivitel megháromszorozódott, és elérte a 22 millió eurót. Példaként említette a magyar borexport növekedését, amely 10 ezer hektoliterre nőtt, így Kína a magyar borok negyedik legnagyobb felvevő piaca.
Szavai szerint a fórum igazolta, hogy a mezőgazdaság fontos területe Kína és a kelet-közép-európai országok együttműködésének; a régió országai – köztük Magyarország – Kína érdeklődésére számot tartó kiváló minőségű élelmiszer-kínálattal rendelkeznek. Így közös érdek, hogy a térségből minél több élelmiszer jusson el a kínai piacra – mondta a miniszter.
Fazekas Sándor felidézte, hogy több fontos, aktuális kérdés is szerepelt a napirenden, egyebek mellett szót ejtettek a promóciós lehetőségekről, a hatósági eljárásokról, valamint a kivitel bővítéséről. Mindehhez jó hátteret biztosított a 77. OMÉK, amelyre a tanácskozás résztvevői is kilátogattak, hogy megismerhessék a magyar élelmiszerkínálatot.
A fórumon Kínát Csü Tong-jü mezőgazdasági miniszterhelyettes képviselte, aki a sajtótájékoztatón elmondta: Kína számára a tanácskozás jó alkalmat adott a véleménycserére a térség országainak képviselőivel. Kiemelte, hogy Kínát és Magyarországot régóta tartó barátság köti össze. A két ország között ennek köszönhetően jó az együttműködés. Fazekas Sándor hozzátette: a mostani fórum eredményeiről és a további teendőkről Kína és a kelet-közép-európai országok képviselői 2016-ban Kínában folytatják a véleménycserét. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Ez az döntés az egész szójapiacot érinti
A kínai hatóságok öt brazil vállalat esetében felfüggesztették a szójabab…
Tovább olvasom >A világgazdaság nyugati és keleti blokkra szakadása rengeteg veszéllyel jár
A világgazdaság nyugati és keleti blokkra szakadása olyan méretű károkat…
Tovább olvasom >Az AI-ban látják az értékesítés növelésének jövőjét a kínai kereskedők
A kínai e-kereskedelmi szektor egyre nagyobb mértékben alkalmazza a mesterséges…
Tovább olvasom >További cikkeink
MBH Bank: A januári inflációs adat után 4,6%-ra emeljük idei inflációs prognózisunkat
A decemberi 4,6%-os év/év alapú áremelkedést követően 2025. januárban 5,5%-kal…
Tovább olvasom >Az ESG fenntarthatóság egyre fontosabb a hazai kkv-k számára
A fenntarthatóság és a vállalatirányítási szempontok (ESG: Environmental, Social, Governance)…
Tovább olvasom >Nem magyar sajátosság a kiugró januári infláció – ekkor fékezhet az áremelkedés
Az év eleji áremelések hatásai egyértelműen megmutatkoznak a legfrissebb inflációs…
Tovább olvasom >