Magyarország az EU negyedik legolcsóbb országa
2017-ben Dánia volt a legdrágább ország az Európai Unióban, Bulgária pedig a legolcsóbb. Magyarország a negyedik legolcsóbb ország volt a listán árszínvonalban, Lengyelországot Romániát és Bulgáriát lehagyva – idézi az Eurostat közleményét az index.
Az alkohol és a dohánytermékek ára Írországban és az Egyesült Királyságban a legmagasabb, de skandináv ország is felfért a lista tetejére. Itt az árak szórása nagyobb, aminek az is az oka, hogy a lista elején lévő országokban erősen adóztatják ezeket a termékeket. Emiatt amíg Írországban az EU-átlag 174 százalékába került átlagosan alkoholt és cigarettát venni, addig Bulgáriában ugyanezek a kiadások az átlag 56 százalékából kijönnek. De Magyarország és Románia is nagyon olcsónak számít 69 és 70 százalékkal.
Az éttermek és szálláshelyek áraiban szintén nagyobb az uniós tagállamok árszínvonala közti eltérés: Dánia átlagosan háromszor drágább ebben, mint Bulgária.
Az élelmiszer szintén Dániában volt a legdrágább (az EU-átlag 150 százalékán volt az árszínvonal), a legolcsóbb pedig Romániában és Lengyelországban (65 százalék). Magyarországon az élelmiszerek ára átlagosan az uniós átlag 82,1 százaléka. (index)
Elektronikai eszközökben és a ruhák áraiban a legkisebb az eltérés a tagállamok között árszínvonalban. Az előbbiben a legolcsóbb Írország 86 százalékkal, a legdrágább pedig Dánia és Franciaország 110 százalékkal. Magyarországon 5 százalékponttal olcsóbbak ezek a termékek az uniós átlagnál. A ruhák Bulgáriában a legolcsóbbak (80 százalék), és Svédországban a legdrágábbak (134%). 83,4 százalékkal Magyarország ebben is olcsónak számít. (Index)
Kapcsolódó cikkeink
EU: a nemzetközi jog alkalmazása kötelezettség a kibertérben is
Az Európai Unió Tanácsa nyilatkozatot hagyott jóvá a nemzetközi jog…
Tovább olvasom >Van okunk óvatos optimizmusra
Hogyan alakul a magyar gazdaság a következő években? Milyen kihívásokkal…
Tovább olvasom >Lengyel kormányfőhelyettes: az EU-Mercosur együttműködési szerződés veszélyezteti a lengyel mezőgazdaságot
Az Európai Unió és a dél-amerikai Mercosur szabadkereskedelmi övezet tagállamai…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >