Termelői piac nyílt a X. kerületben
Magyar termelői piacot nyitottak meg szerdán Budapesten, a X. kerületi Liget téren, ahol kizárólag magyar gazdák által termelt és feldolgozott termékeket árusítanak.
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a megnyitó beszédében kiemelte a magyar agrártermékek értékeit, és közölte, hogy továbbra is segítik ezek piacra jutását. Hangsúlyozta, hogy a piac megnyitása is mutatja a magyar őstermelők megújulási képességét. A tárca a szabályozással és pályázatokkal segíti a magyar mezőgazdasági termelőket és feldolgozókat – mondta a miniszter. Az MTI kérdésére az ünnepség után közölte, hogy tárcaközi egyeztetésen van már az a rendelettervezet, amely meghatározza, hogy mi minősül magyar agrárterméknek.
A református és a görög katolikus egyház képviselői által felszentelt és megáldott magyar termelői piacot a Magyar Piac Szövetkezet szervezte meg. Konrád Istvánné, a szervezet elnöke az MTI kérdésére elmondta, hogy a piacot egy vállalkozás működteti és a bérleti díj nagyon „korrekt”, havi 60 ezer forint elárusítóhelyenként. Azt nem ellenőrzik, hogy valóban magyar termékeket árusítanak-e, hiszen – magyarázta Konrád Istvánné – maguk a termelők hozzák a piacra az árut.
Az MTI által megkérdezett egyik árus, egy vidéki pékség tulajdonosa első üzletét nyitotta Budapesten és ezt a piacot „baráti invitálásra” választotta elárusító helynek. Egy hentesüzlet birtokosa pedig a kedvező helyszínt jelölte meg a választás fő szempontjaként és kevésbé a bérleti díjat – közli az MTI.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Protechtor Future Summit: A gazdasági-politikai szakértők már az összeomlást várják, a cégvezérek körében viszont töretlen az optimizmus
Klímaváltozás, járványok, erőforráshiány, biztonsági fenyegetések – válságok mindig is voltak,…
Tovább olvasom >Itt van most Európa legolcsóbb karácsonyi vására
Az erdélyi Nagyszeben karácsonyi vására mára Európa egyik legkedveltebb adventi…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >