Magyar termék, magyar boltból – kistérségi összefogás
Többéves előkészítés után a hónap végén elkezdődik a „Magyar termék, magyar boltból” elnevezésű program a tabi kistérségben – jelentette be Mészáros István, a Magyar Leader Szövetség alelnöke a II. Európai Leader Expó sajtótájékoztatóján.
Mészáros István elmondása szerint a program célja a szemléletváltás a kistérségekben, hogy megszűnjön a vidéken élők gazdasági kiszolgáltatottsága. A program ehhez járul hozzá azzal, hogy összefogásra ösztönzi a kistérségben élőket.
A program keretében klasztereket szerveznek a helyi alapanyagok feldolgozására, a termékek értékesítésére.
A program megvalósítására megvannak a szükséges források az Új Magyarország Vidékfejlesztési Programban (ÚMVP). A helyi Leader akciócsoportok – ebből 96 van az országban – 1-2 milliárd forintos saját forrással rendelkeznek, míg az ÚMVP vidékfejlesztési, azaz III-as tengelyén további, összesen 160 milliárd forint áll rendelkezésre a program finanszírozására – közli az MTI.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Szilveszter: rövidített nyitvatartás a boltokban – január 1-jén általános boltzár
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Tejföl név csak élőflórásra: 2026-tól új kategóriák jönnek a savanyú tejtermékeknél
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Virsliárak szilveszter előtt: olcsó belépő, drága prémium – mekkora a rés a polcokon?
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
