Magyar technológia segíthet a pakisztáni mezőgazdaságban
Magyarországnak érdemes szorosabbra fűznie a gazdasági kapcsolatokat Pakisztánnal – mondta Magyar Levente gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkár a pakisztáni fővárosban, Iszlámábádban folytatott tárgyalásai után kedden, az M1 aktuális csatorna munkatársának tudósítása szerint.
Az államtitkár kifejtette: Pakisztán rendkívül jó agráradottságokkal bíró ország, ugyanakkor soha senki nem szervezte meg a nagyarányú agrártermelést, nincs ipari léptékű, jó minőségű, szervezett keretekben történő termelés. Számos olyan világszínvonalú termék van, amelynek gyártásához magyar technológiát szeretnének igénybe venni – tette hozzá.
Ennek ellenére Pakisztán 2015-ben csak a 79. legfontosabb partnere volt Magyarországnak, az oda irányuló export 16,5 százalékkal maradt el az előző évi adattól. A tavalyi év visszaesése után a kormány célja az, hogy 2016-tól ismét növekedésnek induljon a kétoldalú kereskedelmi forgalom – jelentette ki.
Magyar Levente úgy fogalmazott: tárgyalásainak legfőbb célja az, hogy megismerjék Pakisztánt, az ottani politikai és gazdasági szereplőkkel pedig megismertessék Magyarországot. Mint mondta: tárgyalópartnereivel egyetértettek abban, hogy az energiaipar és a vízgazdálkodás mellett a mezőgazdaságban van a legtöbb esélye a magyar cégeknek.
Az államtitkár egyebek mellett Szajed Tarik Fatimivel, a pakisztáni miniszterelnök különleges tanácsadójával, és Hurram Dastgir Hán kereskedelmi miniszterrel folytatott megbeszéléseket, elsősorban arról, milyen üzleti lehetőségek vannak a két ország vállalkozói és köztulajdonú cégei előtt. A delegáció több tárgyalást is folytatott helyi üzletemberekkel a magyarországi és pakisztáni befektetési lehetőségekről. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Rosszabb a magyar cégek termelékenysége, mint bárhol az unióban
A GKI Gazdaságkutató Zrt. friss elemzése szerint 2010 és 2023…
Tovább olvasom >Novemberben 4,4 százalékos növekedés volt tapasztalható az élelmiszerek exportjában Ausztriában
Tavaly novemberben jóval nagyobb mértékben esett vissza az osztrák export…
Tovább olvasom >GKI elemzés: A gazdasági kiszolgáltatottságról mi magunk is tehetünk
A kormány 2025-ös „repülőrajtjához” szükség lenne az export felfutására (a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Bővülhet az online árfigyelő
A családok védelme, az infláció alacsony szinten tartása és a…
Tovább olvasom >Kamatkedvezmény a zöldhitelre
Még kedvezőbb lesz a népszerű lakáscélú zöldhitel a K&H-nál. A legnépszerűbb…
Tovább olvasom >Friss felmérés: A visszautasítástól való félelem bénítja a vállalkozásokat
Egy friss felmérés szerint a vállalkozások 33 százaléka a visszautasítástól…
Tovább olvasom >