Magyar manufaktúra fahájas-almás csigával nyert gasztronómiai Oscar díjat
Leveles tésztába göngyölt, karamellizált fahéjjal és almával készített csigájával nyert egy csillagot a gasztronómiai Oscar díjnak is hívott Great Taste Awardson a Bonbonier Chocolate Manúfaktúra péksége. A hazai manufaktúrának ez volt a 24. nemzetközi elismerése.
Húsz csokoládé és három fagylalt díj után a manúfaktúra pékség részlege is feliratkozott a nemzetközi díjazottak közé. „A klasszikus csigákat már unalmasnak találtam, így a magyar hagyományos alapanyagokhoz nyúltunk vissza, és a fahéjjal jól harmonizáló almával dobtuk fel hagyományos fahéjas csigánkat” árulta el Csomor Tamás, a Bonbonier pékségének vezetője. A zsűri véleményében kiemelte, hogy „vizuálisan lenyűgöző ez az almás fahéjas tekercs, mely nagy méretű tészta rétegeivel és fahéj illatával egyszerűen csak étvágy gerjesztő. Átvágva az alma rétegei jól láthatóak. A péksütemény pelyhesen könnyed és kellemesen ropogós. Az alma és a fahéj karamellizált íze átüt, a tekercs maga az ízek fúziója.”
„Nagy büszkeséggel tölt el ez a díj, mert csak idén márciusban kezdtük el kifejleszteni a leveles termékeinket a jászberényi A Kenyér csapatával, Rolival és Mazsolával”, meséli Csomor Tamás. „A díj egyértelműen az ő szakértelmük és a mi tanulni vágyásunk és ízfilozófiánk közös gyümölcse. Különös kihívás volt olyan terméket készíteni, amit fagyasztva szállítottunk és a zsűri maga sütött ki, de így is hozza azt a minőséget, mintha nálunk, frissen készült volna. A termék egyértelműen bizonyította, hogy helyben készítés mellett háztartási vagy szállodai kisütésre is alkalmas. Ha jól tudom, egy mákos bejgli után ez az első magyar pékáru, amely a Great Tasten díjazásra került.”
A Great Taste Awards az angliai Fine Food Céh által szervezett verseny, amelyet egyszerűen csak élelmiszeripari Oscar díjaként emlegetnek világszerte. 2024-ban számos terméket jelöltek a versenyre a teljes gasztronómiát lefedő 37 kategóriákban: a csokoládéktól kezdve a tejtermékeken keresztül a hús termékekig és a borokig. Séfekből, étel kritikusokból, szakértőkből, és gasztro bloggerekből álló 500 fős zsűri márciustól júniusig kóstolta és értékelte a nevezett termékeket. A nevezett 13,672 termékből csupán kétszáz körüli azon termék száma, amelyek elnyerhetik a legmagasabb, három csillagos minősítést! A szervezők szerint a Great Taste csillagjai és logója tulajdonképpen egy jelzés a fogyasztók felé mindenhol a világon, hogy kiemelkedő minőségű és ízvilágú terméket vásárol.
Kapcsolódó cikkeink
Csillagos csiga
Leveles tésztába göngyölt, karamellizált fahéjjal és almával készített csigájával egy…
Tovább olvasom >Vadlesen
Érdeklődő fogyasztók, érdeklődő kiskereskedelem – ez jó kiindulópont minden kategóriának…
Tovább olvasom >Nemzetközi díjat nyert a Spájz
A keszthelyi Spájz Szörpmanufaktúra elismerést kapott a Great Taste Awards…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >