Magyar-kínai együttműködés a kínai befektetések ösztönzésére
Együttműködési megállapodást kötött az újonnan megalakult Magyar-Kínai Új Bevándorlók Befektetését Erősítő Szövetség (MBKSZ) és a Magyar Nemzeti Hungarikumok és Értékek Szövetsége (MNHSZ) egyebek között a kínaiak magyarországi befektetéseinek ösztönzésére – jelentették be a szervezetek képviselői sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.
A megállapodást Pesti Imre, a Fidesz közép-magyarországi regionális pártigazgatója, az MNHSZ elnöke és Hu Bifeng, az MBKSZ elnöke írta alá.
Hu Bifeng beszédében kiemelte: a szövetség célja, hogy a megállapodással a Magyarországra érkező új kínai bevándorlóknak minél több lehetőséget biztosítsanak, így a két ország között még erősebb kapcsolat alakuljon ki. A legfontosabbnak nevezte, hogy a letelepedési államkötvényt vásárolt kínai állampolgárok, befektetők számára olyan platformot biztosítsanak, amely átfogóan érinti a kultúra, a gazdaság és kereskedelem területeit.
Pesti Imre, az MNHSZ elnöke elmondta, hogy a magyar állam keleti nyitás külgazdasági és külpolitikai stratégiájának fontos pillére a kínai-magyar együttműködés. A kínai gazdaságpolitika is intenzíven elindult Európa felé, Kína Magyarország számára az Európai Unió után az egyik legfontosabb külkereskedelmi partner – emelte ki.
A Kínával szembeni magyar külkereskedelmi deficitet sikerült lefaragni az elmúlt években, így jelenleg 700 milliárd forint – ismertette. Az államkötvényt vásárolt kínaiak döntését megalapozottnak és jónak nevezte. Magyarország olyan ország, amely örömmel fogadja a Kínából érkezőket, támogatja a külföldi befektetéseket, nyitott Ázsia felé – jelentette ki. Szabó István, a Pest Megyei Közgyűlés elnöke szerint a szövetség az eddig is végzett munka keretét adja, megteremti a bizalmi hidat ahhoz, hogy az ide érkező befektetők, bevándorlók megtalálják a helyüket az országban. A beruházások segítése, a településfejlesztés Pest megye feladata.
Az eseményen kiosztott tájékoztató anyag szerint a felek céljai között szerepel, hogy a kínai befektetésekkel magyar munkahelyeket hozzanak létre, és a hungarikumok bevezetését és értékesítését segítsék a kínai piacon. Együttműködnek a kínai befektetők érdekkörének megfelelően konferenciák, projektbemutatók, előadások, partnertalálkozók szervezésében és a befektetések megvalósításához teljes körű háttértámogatást nyújtanak. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az Amazon visszakozik: kínai megrendelések lemondásával reagál az amerikai vámemelésre
A kereskedelmi háború új fejezete az e-kereskedelemben – az Amazon…
Tovább olvasom >Dr. Matura Tamás: Előfordulhat, hogy az USA ledolgozza magát Kína szintjére
Dr. Matura Tamás, a Budapesti Corvinus Egyetem docense, Kínaszakértő volt…
Tovább olvasom >70 millió dollárt költ a beszállítói hálózat fejlesztésére a SHEIN 2028-ig
A vállalat 7,5 millió dollárt dél-kínai üzemek modernizálására költött. 70…
Tovább olvasom >További cikkeink
A digitális detox a húsvéti böjt idején: az addiktív telefonhasználat sokkal súlyosabb és általánosabb probléma, mint gondoljuk
A húsvéti böjt hagyományosan a befelé fordulás, a lemondás és…
Tovább olvasom >Kegyetlen április fagykárok: akár 100%-os terméskiesés is előfordulhat
Az április eleji tavaszi fagyok ismét komoly problémát okoztak a…
Tovább olvasom >Amikor a művészet életformáló erővé válik – Inspiráció a vezetésben és a mindennapokban az ESSCA rendezvényén
Az ESSCA School of Management budapesti kampusza a ZEMA porcelánékszer-manufaktúrával…
Tovább olvasom >