Magyar Greentech Startupok a műanyag újragondolásáért – Indul a Startup Plastic Surgery program 2021-es kiadása

Szerző: Trademagazin Dátum: 2021. 06. 09. 10:31

A Klímainnovációs Közösség idén újra megszervezi a Startup Plastic Surgery inkubációs programot. A programra olyan magyar startupok jelentkezését várja, amelyek megoldást nyújtanak a műanyag által okozott környezeti és egészségügyi kihívásokra. A program során kiválasztott legígéretesebb projektek gyorsított eljárású lehetőséget kaphatnak az MFB csoporthoz tartozó Hiventures inkubációs befektetési programjában, ahol 15 millió forintos befektetésben részesülhetnek. A programra június 20-ig lehet jelentkezni.

A Startup Plastic Surgery inkubációs program célja, hogy innovatív zöld ötleteket támogatva csökkentse a klímaváltozás negatív hatásait. A Startup Plastic Surgery a műanyag teljes életciklusában megjelenő innovációs megoldásokra fókuszál.

A négy hónapos program alatt a résztvevők a gyorsított eljárású befektetési lehetőség mellett folyamatos üzleti coachingban és iparág fókuszú szakmai támogatásban részesülnek a műanyaghasználatot vagy műanyag alapanyag újragondolását megcélzó ötleteik továbbfejlesztéséhez. A Klímainnovációs Közösség tapasztalt coachai, valamint a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetség szakmai mentorai segítik a startupok munkáját annak érdekében, hogy az ötletből versenyképes és gazdaságilag életképes vállalkozás jöhessen létre. A program végén a legjobb csapatok akár 15 millió forintos befektetést is kaphatnak, a Hiventures inkubációs befektetési programján keresztül. A program további szponzorai a Nestlé Hungária Kft., a Mastercard, a KPMG, valamint a PANNON Pro Innovációs Kft. A szponzorok szakmai hozzájárulása és pénzügyi támogatása segítségével valósul meg az idei program, valamint külön kihívásokat is megfogalmaztak a műanyagipar zöldítésére vonatkozóan.

A Klímainnovációs Közösség 2013 óta több mint 200 startupot támogatott, de még számos kiaknázatlan terület rejlik, ahol innovatív ötletekből született piacképes üzleti megoldásokra van szükség. A Klímainnovációs Közösség egyedi startup programjára olyan ötleteket várnak, amelyek az alábbi innovációs területeken nyújtanak megoldást:

  • Műanyag-helyettesítő termék fejlesztésére vonatkozó innovációk pl. élelmiszercsomagolóanyag innováció;
  • Műanyag előállítás, újrahasznosítás, újrahasználat során felmerülő folyamatinnováció vagy üzleti modell innováció;
  • Új technológiák alkalmazása a műanyagot felhasználó szektorokban, különös tekintettel az élelmiszeriparra és vendéglátásban;
  • Műanyag termékek használatával kapcsolatos fogyasztói szokások megváltoztatására vonatkozó törekvések.

Az inkubációs program bármilyen fázisban lévő startup jelentkezését várja, egészen az ötletfázistól az üzleti terv vagy akár a prototípus meglétéig.

A Klímainnovációs Közösség az elmúlt évek során több mint 1500 óra coaching és mentoring támogatást biztosított a támogatott startupok számára, illetve 1 millió eurónyi vissza nem térítendő támogatást osztott szét a legjobb csapatok között.

A Startup Plastic Surgery program befektetői partnere az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures, amely Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb és legaktívabb kockázati tőkealapjaként, Európai Uniós és saját forrásból támogatja a teljes magyar vállalkozói ökoszisztémát, finanszírozást biztosítva az ötletfázistól egészen a nagyvállalati beruházásokig. Ebben a folyamatban szakmai támogatójuk a Magyar Fejlesztési Bank Zrt.

A Nestlé, mint vezető élelmiszeripari vállalat célja, hogy valamennyi csomagolóanyagát körforgásban tartsa. Ennek fontos elemeként a cég vállalta, hogy 2025-re valamennyi csomagolóanyagát újrahasznosíthatóvá vagy újrahasználhatóvá alakítja át, de emellett csökkenti a felhasznált csomagolóanyag mennyiségét, újratölthető, visszaváltható csomagolásokat vezet be, valamint támogatja a helyi, piaci hulladékgazdálkodási infrastruktúrák hatékonyabbá tételét és a fogyasztók edukációját is a témában. E munka teljesítéséhez folyamatosan kutatják az együttműködési lehetőségeket és innovációkat kifejezetten az élelmiszeripari megoldások területén.

A Mastercard a vendéglátóhelyek egyszerhasználatos műanyag felhasználásának csökkentését és a környezetbarát alternatívák felkutatását helyezte fókuszba a Startup Plastic Surgery program szervezőivel közösen.

A KPMG, mint a Klímainnovációs Közösség hosszútávú inkubációs partnere, idén szakmai támogatásával is hozzájárul a programban résztvevő csapatok sikeréhez.

A startupok 2021. június 20-ig jelentkezhetnek a Startup Plastic Surgery programra.

Jelentkezés és további információ ITT található.

 

Van egy jó ötleted a műanyaghasználat, a műanyag alapanyag újragondolására?

A Startup Plastic Surgery programba olyan startup ötleteknek segítünk megvalósulni, amelyek megoldást nyújtanak a műanyag által okozott környezeti és egészségügyi kihívásokra.

A Klímainnovációs Közösség egyedi startup programjára olyan ötleteket várunk, amelyek az alábbi innovációs területeken nyújtanak megoldást:

  • Műanyag helyettesítő termék fejlesztésérevonatkozó innovációk pl. élelmiszercsomagolóanyag innováció;
  • Műanyagelőállítás, újrahasznosítás, újrahasználat során felmerülő folyamatinnovációvagy üzleti modell innováció;
  • Új technológiákalkalmazása a műanyag szektorban, különös tekintettel az élelmiszeriparra és vendéglátásban;
  • Műanyag termékek használatával kapcsolatos fogyasztói szokások megváltoztatására vonatkozó törekvések.

 

Kapcsolódó cikkeink