Magyar és amerikai diplomát adó közös képzésekről kötött megállapodást a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem és Kentucky állam agráregyeteme
Magyar és amerikai diplomát adó közös képzésekről kötött megállapodást a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és a Kentucky állambeli Murray State egyetem vezetése szerdán.

(Fotó: Pixabay)
A Murray városában működő amerikai intézményben tartott aláírási ceremónián elhangzott, hogy a kétéves közös mesterképzés jövő szeptemberben indul agrár-közgazdasági és növénytermesztési területen. Gyuricza Csaba, a MATE rektora a megállapodás aláírását követően az MTI-nek elmondta, hogy a közös képzés elindítása új szintre emeli a gödöllői központú egyetem és az amerikai intézmény 25 évre visszanyúló kapcsolatát, amelyet még a jogelőd Szent István Egyetem alakított ki. Az együttműködést segíti Kentucky állam és Magyarország hasonló éghajlata, a mezőgazdaság súlya, a termesztett növények és a gazdálkodáshoz kapcsolódó problémák hasonlósága – hangsúlyozta a rektor, hozzátéve, hogy a MATE és a Murray State méretben és hallgatószámban is összemérhető. A magyar-amerikai mesterszakos agrárképzésről Gyuricza Csaba elmondta, hogy a növénytermesztési képzésben a legkorszerűbb precíziós gazdálkodásról tanulnak majd a hallgatók, de helyet kapnak az innováció új eredményeihez kapcsolódó területek, mint az informatika, a robotika, az űr- és dróntechnológia, amelyek a mezőgazdaságot versenyképességét növelhetik.
MTI
Kapcsolódó cikkeink
AM: hitelmoratóriummal segíti a kormány a gazdákat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Több mint 100 magyar gazdálkodó is tüntetett Brüsszelben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >NAK: minden fenyőfajból bőséges kínálattal várják a vásárlókat a hazai termelők
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Visszatér a szilveszteri tűzijáték-vásár: december végén indul az ideiglenes értékesítés az áruházparkolókban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Ötvenéves az első kelet-európai alkoholmentes sör
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Virsli: a sertésár már lefelé megy, a boltokban mégsem lesz olcsóbb – legkorábban tavasszal jöhet érdemi korrekció
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
