Magyar Agrárkamara: romlott a napraforgó-állományok állapota
A Magyar Agrárkamara Növénytermesztési Osztályának jelentése szerint a forró és száraz időjárás miatt az elmúlt napokban észrevehetően romlott a két héttel ezelőtt még jó állapotban lévő napraforgó-állomány állapota – tájékoztatta a köztestület kedden az MTI-t.
A közlemény szerint az idén rekord nagyságú területen, 617 ezer hektáron termesztenek napraforgót Magyarországon, azonban aggodalomra ad okot az elhúzódó kedvezőtlen időjárás.
A napraforgó növény-egészségügyi helyzete ugyanakkor még kielégítő. A termelők többsége eddig két alkalommal védekezett a gombák és rovarok – főleg levéltetvek – ellen. A későn – javarészt a kipusztult repce helyére – vetett állományok növényvédelmére fokozott figyelmet kell fordítani, itt ugyanis jelentősen megnő a peronoszpóra megjelenésének kockázata.
Tavaly áprilisban a napraforgómag telephelyi termelői ára 115-120 ezer forint volt tonnánként, június közepén egy tonna napraforgó 110-115 ezer forintot ért, majd július derekán már csak 103-106 ezer forintot adtak tonnájáért. A termelői árak most tonnánként 120-125 ezer forint körül mozognak – olvasható a közleményben. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >