Lóhúsbotrány: a Tesco válaszlépései nyomán nőhetnek az élelmiszerárak
A Tesco vezérigazgatója szerint drágulhat az élelmiszer, miután a brit cég az európai lóhúsbotrány miatt felülvizsgálja beszállítóit – írja a Telegraph nyomán a Világgazdaság Online.
A hat hete tartó európai lóhúsbotrány óta először szólalt meg nyilvánosan a legnagyobb brit kereskedelmi lánc vezére, Philip Clarke, aki a Telegraph-nak elmondta: sokkolta az ügy, mely „jelentős bizalmi törést” okozott a cég vásárlóiban. Mindezt azok a „gerinctelen” beszállítók okozták, akiknek „nem számított a lelkiismeret a bevétel növelése mellett.”
Clarke bejelentette: a kiskereskedelmi óriás reformokat fog bevezetni válaszul. Ezek egyike a „közelebbről történő beszerzés lesz”, melynek értelmében több terméket fognak vásárolni brit farmerektől és kevesebb húst importálnak a tengerentúlról, továbbá új minőségellenőrző rendszert is bevezetnek. Júliustól minden brit Tescóban árult csirkehús brit farmerektől származik majd.
A vezérgigazgató ugyanakkor hangsúlyozta: nem tudja garantálni, hogy a lépések nyomán nem drágul majd az élelmiszer. (Braunmüller Lajos, Világgazdaság Online)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A piaci kihívások mellett is növekedni tudott a BioTechUSA-cégcsoport
Közzétette éves jelentését a tisztán hazai tulajdonú BioTechUSA-cégcsoport: a gazdasági…
Tovább olvasom >Megújult a KOMETA – Jó étellel a jó életért
Buona vita!, azaz jó élet lett az olasz gyökerekkel is…
Tovább olvasom >Megnövelt kapacitással segíti a húsvéti visszaváltást a MOHU
Az ünnepek közeledtével várhatóan a boltok forgalma növekedni fog, így…
Tovább olvasom >