LG a világon elsőként teszi elérhetővé televízióin az Apple HomeKit keretrendszert
Az LG Electronics (LG) minden 2019-es, mesterséges intelligenciával (Artificial Intelligence, AI) rendelkező televízióján elérhetővé tette az Apple AirPlay 2 és a HomeKit keretrendszert — ezzel a vállalat világszinten az első tévégyártó, amely támogatja a HomeKitet. Az Apple-funkciókat a 2019-es ThinQ jelzéssel ellátott — azaz az LG saját AI-rendszerével felszerelt — OLED, nanocellás és UHD televíziók tulajdonosai egy firmware frissítésen keresztül érhetik el.
Az AirPlay 2 technológiával a 2019-es LG televíziók tulajdonosai gördülékenyen streamelhetnek bármilyen tartalmat — beleértve a Dolby Vision jelzésűeket is —, és az iPhone, iPad vagy Mac készülékeiken futó képet és hangot közvetlenül a képernyőre küldhetik. Az Apple TV alkalmazáson és más videomegosztókon keresztül a felhasználók kedvenc filmjeiket és tévéműsoraikat nézhetik LG AI tévéjükön, de a mobiljukkal készített fotókat is egyből nagy képernyőn láthatják. A televíziókhoz bármilyen AirPlay 2 kompatibilis hangszóró csatlakoztatható: az összekapcsolt eszközökön Apple podcastok, az Apple Music és más streaming szolgáltatók révén pedig zenék játszhatók le, de a felhasználók saját könyvtárjukból is válogathatnak számokat.
A HomeKittel a Home alkalmazáson vagy a Siri hangalapú asszisztensen keresztül a felhasználók Apple eszközeiken kényelmesen irányíthatják okosotthon-eszközeiket. Az LG AI televíziók gyorsan és könnyen a Home applikációban feltüntetett eszközökhöz adhatók. Az alkalmazáson keresztül a felhasználók olyan alapvető televíziós funkciókat érnek el, mint a hangerőszabályzás, a csatornaváltás vagy a ki- és bekapcsolás. A készülékek — a többi HomeKit eszközköz hasonlóan — automatizált „forgatókönyvekbe”, azaz egy hangparancsra elinduló feladatok sorozatába illeszthetőek. Ilyen forgatókönyv például, amikor a készülék a “Good morning” parancsszóra elmondja az időjárásjelentést és az aktuális forgalmi információkat, és felsorolja az aznapi naptárbejegyzéseket.
Kapcsolódó cikkeink
Receptet javasol a sütő és a konyhapultból emelkedik ki a páraelszívó – ilyen lehet a jövő háztartása
Nemrégiben rendezték meg a világ egyik legnagyobb konyha- és fürdőszoba…
Tovább olvasom >Mesterséges intelligenciával elemzi a felhasználói szokásokat az LG új légkondicionálója
Az LG bemutatta új ARTCOOL™ AI Air nevű hűtő-fűtő légkondicionálóját.…
Tovább olvasom >A háztartási gépeink felett is átveszi az uralmat a mesterséges intelligencia?
A valóságban nem is létező online személyek, két kattintással létrehozott…
Tovább olvasom >További cikkeink
Indul a gazdaságos kiszállítás a foodorán!
A foodora, hazánk vezető gyorskereskedelmi szolgáltatója tovább bővíti kiszállítási opcióit,…
Tovább olvasom >Vadonatúj audio termékkollekciót mutat be a MediaMarkt és Robbie William
A kollekció júliusban debütál, nem sokkal Robbie Williams világturnéjának európai…
Tovább olvasom >A tavasz az allergia időszaka is
A tavaszi napsütés sokak számára nem csak örömöt, hanem kellemetlenséget…
Tovább olvasom >