Lassult a termelői árak éves csökkenése Németországban júliusban
Németországban a termelői árak 0,8 százalékkal csökkentek júliusban az egy évvel korábbiakhoz képest, ami ugyan lassulás az előző havi, 1,6 százalékos éves szintű esést követően, de így is már a tizenharmadik egymást követő hónapban jegyeztek fel éves csökkenést – közölte a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden.

A tartós fogyasztási cikkek ára 0,7 százalékkal nőtt
Júliusban továbbra is elsősorban az alacsonyabb energiaárak miatt következett be a csökkenés, miközben a fogyasztási és beruházási javak drágultak.
Az energiaárak 4,1 százalékkal csökkentek tavaly júliushoz képest, miután júniusban 5,9 százalékos csökkenést jegyeztek föl. A földgáz és a villamos energia árának csökkenése volt a legnagyobb hatással az energiaár éves alakulására. A gázár a júniusi 14,8 százalékos csökkenés után júliusban 12,3 százalékkal esett, a villamos energia az előző havi 11 százalék után júliusban 9,2 százalékkal került kevesebbe, mint egy évvel korábban.
Az energia nélkül számított termelői árak 0,9 százalékkal emelkedtek idén júliusban az előző év azonos hónapjához képest.
A köztes termékek ára 0,3 százalékkal, a tartós fogyasztási cikkeké 0,7 százalékkal, a beruházási javaké 2 százalékkal, az élelmiszereké pedig 0,2 százalékkal nőtt júliusban éves összehasonlításban.
Németországban júliusban a termelői árak 0,2 százalékkal emelkedtek júniushoz képest, amikor szintén 0,2 százalékos növekedést jegyeztek föl májussal szemben.
Kapcsolódó cikkeink
Márciusban a fogyasztói árak átlagosan 1,8 százalékkal haladták meg az előző év azonos hónapi értékeket
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Februárban az előző év azonos időszakához mérten 1,5, az előző hónaphoz képest 1,8 százalékkal mérséklődött az ipari termelés
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Márciusi fogyasztói árak – GKI-reakció
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Aldi, Auchan, Lidl, PENNY, SPAR, Tesco: 2024-ben több mint 710 milliárdot fizettek be a költségvetésbe, miközben veszteséggel zártak
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >OKSZ: Nem tud lépést tartani a reálkereset növekedési ütemével a lakossági fogyasztás
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 3,8, az előző havit 0,4 százalékkal haladta meg februárban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

