Külkereskedelmi mérleg: lassú lesz a gazdaság talpraállása
A külkereskedelmi mérleg aktívuma nem lepte meg az elemzőket. Az export és az import visszaesésének mérséklődése javulásra utal, több elemző ugyanakkor erőtlennek látja a javulás dinamikáját.
A Tőzsdefórum annak kapcsán kérdezte elemzők véleményét, hogy a KSH első becslése szerint idén szeptemberben a kivitel értéke 1529 milliárd forintot, a behozatalé pedig 1398 milliárd forintot ért el. Euróban számolva a kivitel 18, a behozatal 24 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva. A külkereskedelmi mérleg szeptemberben 131 milliárd forint aktívumot mutatott.
Török Zoltán (Raiffeisen) arra emlékeztetett: a felépülés lassabb és erőtlenebb, mint ahogy korábban várták, a régióból Csehország már megelőzött minket. Németh Dávid (ING) szerint beállt az export és az import dinamika közti különbség, márpedig a felépülés importélénkülést (fogyasztás, beruházás) feltételezne – írja a tozsdeforum.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Növekszik a 3D-nyomtatott hús elfogadottsága Németországban
Németországban egyre nyitottabbak a fogyasztók a 3D-nyomtatott, laboratóriumi körülmények között…
Tovább olvasom >42 százalékkal csökkent a nettó üvegházhatású gázkibocsátásunk 1990-hez képest
Hazánk az európai viszonylatban jelenleg elért hetedik legjobb eredményével a…
Tovább olvasom >Az OECD-ben 4,2 százalékra lassult az éves infláció márciusban
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói…
Tovább olvasom >