KSH: tovább nőtt a kiskereskedelmi forgalom
Szeptemberben 4,4, naptárhatástól megtisztítva 5,4 százalékkal haladta meg a kiskereskedelmi forgalom az egy évvel korábbit – közölte pénteken második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 3,0 százalékkal nőtt a naptárhatástól megtisztított forgalom, ami 0,1 százalékponttal lassabb a november 7-én közzétett első becslésnél. Az élelmiszer-kiskereskedelem 76 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 3,8, az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké pedig 1,3 százalékkal nőtt.
A nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben viszont az előzetesnél 0,1 százalékponttal nagyobb mértékben, 7,7, százalékkal nőtt a forgalom. Az iparcikk jellegű vegyes üzletekben 14,3 százalékkal növekedtek az eladások, a bútorok, műszaki cikkek értékesítése 5,3 százalékkal, a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikk-üzletekben 1,5 százalékkal nőtt a forgalom. Ezzel szemben 2,0 százalékkal csökkent a forgalom volumene a használtcikk-üzletekben. A gyógyszerek, gyógyászati termékek, illatszerek értékesítése 4,9 százalékkal, a textil, ruházat és lábbeli vásárlások változatlan árú mennyisége 3,7 százalékkal haladta meg a tavaly szeptemberit.
A kiskereskedelmi forgalomból 4,4 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 30,5 százalékkal emelkedett.
Az üzemanyag-kiskereskedelemben 5,6 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.
Az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 984 milliárd forint volt szeptemberben.
Az országos kiskereskedelmi forgalom 43 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 39 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 18 százaléka az üzemanyagtöltő állomások forgalmában realizálódott.
2018. január-szeptemberben a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 6,5 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos időszakában.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 4,0, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 9,6, az üzemanyag-kiskereskedelemben 6,9 százalékkal nőtt az értékesítés volumene az év első kilenc hónapjában. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Komoly áremelkedéssel várja a húsvétot a tojás és a torma
Az AKI PÁIR adatai szerint Magyarországon a ketreces tartásból származó…
Tovább olvasom >Egyre nagyobb a különbség: drámaian romlik a nyugdíjak vásárlóértéke
2025-ben újabb jelentős visszaesést szenvedett el a nyugdíjak vásárlóereje a…
Tovább olvasom >KSH: februárban 8,7 százalékkal esett vissza az ipari termelés
2025 februárjában az ipari termelés volumene 8,7, munkanaphatástól megtisztítva 8,0…
Tovább olvasom >További cikkeink
Szétzilált piac, bizonytalan jövő – súlyos következményekkel járhat a ragadós száj- és körömfájás-járvány
Miközben a hatóságok versenyt futnak az idővel, hogy megfékezzék a…
Tovább olvasom >Kiderült, melyik a reklámpiac legerősebb hónapja
Továbbra is a november a legerősebb hónap a reklámpiacon –…
Tovább olvasom >A GKI 2-2,5%-os gazdasági növekedést vár 2025-ben
A GKI Gazdaságkutató Zrt. 2025-re 2-2,5%-os GDP-növekedést prognosztizál, amely a külpiaci…
Tovább olvasom >