KSH: 5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
Áprilisban a kiskereskedelmi forgalom volumene 5,0 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a naptárhatástól megtisztítva 6,7 százalékos volt a növekedés – jelentette a második becslés alapján pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az adatok egyformán 0,3 százalékponttal nagyobb növekedést mutatnak, mint a három héttel ezelőtt kiadott első becslésben jelzett 4,7, illetve 6,4 százalék. A növekedés áprilisban már 34. hónapja, 2013 közepétől megszakítás nélkül tart.
A naptárhatástól megtisztított adatok szerint a nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben 11,3 százalékkal nőtt a forgalom volumene az előzetesen jelzett 10,3 százalékkal szemben. A textil-, ruházati és lábbelieladások 21,2 százalékkal emelkedtek, az iparcikk jellegű vegyes üzletekben 8,9 százalékkal, a bútorok és műszaki cikkek eladása 8,4 százalékkal nőtt. A gyógyszer-, gyógyászatitermék- és illatszerüzletekben 6,3 százalékos volt a növekedés. A forgalom volumene 9,4 százalékkal csökkent a használtcikküzletekben. Az árucikkek széles körére kiterjedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 31,4 százalékkal emelkedett.
Az élelmiszer- és élelmiszerjellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 3,9 százalékos volt az eladások növekedése. Az élelmiszer-kiskereskedelem 77 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 4,2, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 4,1százalékkal nőtt.
Az üzemanyag-kiskereskedelemben az előzetes adattal egyező 3,5 százalékkal emelkedett az értékesítés volumene.
Az európai statisztikai rendszerben a kiskereskedelembe nem számító gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 5,8 százalékkal nőttek.
A kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 781 milliárd forint volt áprilisban. A forgalom 47 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 38 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 15 százaléka az üzemanyagtöltő állomások hálózatában realizálódott – jelentette a KSH.
Kapcsolódó cikkeink
NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >KSH: stagnált az ipari termelés márciusban
2025 márciusában az ipari termelés volumene az előző év azonos…
Tovább olvasom >NGM: a „150 új gyár” program segíti az ipari termelés helyreállását
A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 2025 márciusában az ipari…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >Csökkentette az élelmiszerárakat az árrésstop és az online Árfigyelő bővítése
2025 áprilisában csökkent az infláció és az élelmiszerárak növekedési üteme…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >