Kreatívipari felmérést indít a Magyar Divat & Design Ügynökség
A teljes magyar divat-, dizájn-, szépség- és játékipari szektort érintő átfogó felmérést indít a Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ), hogy naprakész információt kapjon a kreatívipari vállalkozásokat érintő kihívásokról és lehetőségekről, valamint hogy megalapozza az iparág célzott fejlesztési stratégiáit.
A június 15-ig kitölthető felmérés eredménye nagymértékben hozzájárulhat ahhoz, hogy az ügynökség hatékonyan támogathassa a szektor hosszú távú növekedését – írja az MDDÜ az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Mint írják, a kreatívipar az európai gazdaság egyik leggyorsabban fejlődő és legnagyobb növekedési potenciállal rendelkező ágazata, amely az országimázst is nagymértékben formálja, így a szektor szereplőinek erősítése gazdasági és kulturális szempontból is jelentős.
„Magyarország versenyképességi stratégiája 2024–2030 a kiemelt ágazatok között foglalkozik a kreatíviparral. A szektor növekedési üteme Magyarországon a második legnagyobb az iparágak között. Emellett több mint százezer főt foglalkoztatnak az ide tartozó területeken, így kiemelten fontos, hogy pontos információink legyenek a divat-, a design-, a szépség-, valamint a játékipari vállalkozások helyzetéről és arról, miképpen hatnak a magyar gyártókra, forgalmazókra, tervezőkre és szolgáltatókra a gazdasági változások és az egyes iparági trendek”
– idézi a közlemény Jakab Zsófia kreatívipar fejlesztésért és ágazati koordinációért felelős miniszteri biztost, az MDDÜ vezérigazgatóját.
A felmérésben az iparági vállalkozások által megfogalmazott válaszok hozzájárulhatnak ahhoz, hogy az MDDÜ megalapozott szakpolitikai párbeszédet indítson, a szektor igényeihez igazodó célzott támogatási intézkedéseket kezdeményezhessen, valamint, hogy hosszú távú fejlesztési irányokat mozdítson elő. A kérdések többek között kitérnek a vállalkozások működési modelljeire és a gazdasági helyzetére, a gyártási kapacitásokra és beszállítói kapcsolatokra, a nemzetközi jelenlét és export lehetőségeire, valamint az oktatáshoz, utánpótlásképzéshez és szakmai közösségekhez fűződő viszonyokra is.
A kérdőív az ügynökség honlapjáról érhető el..
Kapcsolódó cikkeink
A divatipar legnagyobb eseménye kezdődött Budapesten
Megkezdődött hétfőn a Budapest Central European Fashion Week (BCEFW), fővárosszerte…
Tovább olvasom >Irány Milánó: megvan a Szentkirályi Tehetségprogram első divattagozat pályázatának nyertese
Lezárult a Szentkirályi Tehetségprogram első divattagozat pályázata, amely ezúttal a…
Tovább olvasom >Bővül a Szentkirályi Tehetségprogram: fiatal tervezők jelentkezését várják az új divattagozat pályázatára
Négy sikeres évad után kibővül a Szentkirályi Tehetségprogram. A korábban…
Tovább olvasom >További cikkeink
Augusztus végéig meghosszabbítják az élelmiszerek árréscsökkentését
Nagy István agrárminiszter a saját Facebook-oldalán jelentette be, hogy a…
Tovább olvasom >Csökken a kereskedelem jövedelmezősége – érdemi forrásokat nyit meg a kormány
Május 28-án tartották a Laurel Számítástechnikai Kft. sorrendben 12. Retail…
Tovább olvasom >Szigorodnak a húskészítményekre vonatkozó szabályok – új fogalom is bekerül a rendeletbe
Újabb, a hazai élelmiszerszabályozást érintő módosítási tervezet jelent meg: az…
Tovább olvasom >