KPMG a 2025-ös Világgazdasági Fórumon: Kollaboráció az intelligens korszakért
Január 20-24. között Davosban kerül megrendezésre a 2025-ös Világgazdasági Fórum (World Economic Forum, WEF), amelyen idén is kiemelt szerepet vállal a KPMG. Az esemény fő témája a „Kollaboráció az intelligens korszakért”, amely az alábbi öt kulcsterületre összpontosít: gazdasági növekedés újragondolása, intelligens iparágak, emberekbe való befektetés, bolygóvédelem és bizalom helyreállítása.

Muszáj kapcsolódni
A KPMG, mint a világ egyik vezető tanácsadó cége, elhivatott a fenntarthatóság, az innováció és az intelligens technológiák ötvözése mellett. A fórum lehetőséget biztosít arra, hogy bemutassák a cég szakmai elkötelezettségét, miközben aktívan hozzájáruljanak egy fenntarthatóbb jövő megteremtéséhez.
Kiemelt kezdeményezések Davosban
A KPMG a 2025-ös WEF-re több jelentős projektet is magával hoz. Ezek közül kiemelkedik az intelligens gazdaságok tervrajza, amely átfogó stratégiát kínál a mesterséges intelligencia alapú gazdasági növekedés előmozdítására. A terv célja, hogy segítse a világ különböző régióinak AI-fejlesztési képességeit, függetlenül azok jelenlegi fejlettségi szintjétől.
Egy másik jelentős kezdeményezés az energiaátmenet felgyorsítását célozza. A szénalapú energiatermelés megújuló forrásokra való átállításához új finanszírozási modelleket mutatnak be, amelyek a fenntarthatóságot gazdasági hatékonysággal kötik össze.
Emellett a KPMG aktívan részt vesz a „Baukultur” szövetségben, amely az inkluzív és fenntartható városok fejlesztését célozza, különös tekintettel Európára és a Közel-Keletre.
Együttműködés a tech és fenntarthatóság terén
A KPMG exkluzív eseményeket is szervez a fórum alatt. Ezek közül kiemelendő a Microsofttal közösen rendezett találkozó, amely az inkluzív AI alapú gazdasági növekedés lehetőségeit vizsgálja. A technológiai szektor sokszínűségének erősítése érdekében külön események is lesznek a női vezetők számára.
Továbbá a bizalom és az AI köré épített kerekasztal-beszélgetések is helyet kapnak, amelyek résztvevői globális vállalatok vezetői. Az Egyesült Királyság, Németország és India szakértői szintén megosztják tapasztalataikat az AI-fejlesztések terén.
A KPMG fenntarthatósági stratégiája
Rózsai Rezső, a KPMG Magyarország vezérigazgatója kiemelte: „A fenntarthatóság a KPMG stratégiájának központi eleme, különösen a klímaváltozás, geopolitikai bizonytalanság és gazdasági kihívások által formált világban.” Hozzátette, hogy a pragmatikus és átlátható megközelítés biztosítja az ügyfelek bizalmát, miközben együtt dolgoznak a jövő fenntartható megoldásain.
A KPMG Davosban való részvétele tökéletesen tükrözi a vállalat elhivatottságát, hogy globális szinten aktívan hozzájáruljon a fenntarthatóság és technológiai innováció előmozdításához.
Kapcsolódó cikkeink
Az árrésstop kiterjesztésével kapcsolatban szólalt meg Orbán Viktor
A jövő heti kormányülésen dönthetnek az árrésstop kiterjesztéséről a háztartási…
Tovább olvasom >Javult áprilisban az euróövezet feldolgozóipari aktivitása, de még gyenge teljesítményt mutat
Áprilisban 32 hónapja a legenyhébbre mérséklődött az euróövezeti feldolgozóipar teljesítménycsökkenésének…
Tovább olvasom >KSH: márciusban a vendégek száma 1,1, a vendégéjszakáké 5,9 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól
2025 márciusában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,1…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy Márton: árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra
A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az…
Tovább olvasom >Drágább Barbie, soványabb Heinz – Trump vámjai átrajzolják a globális fogyasztói piacot
Donald Trump vámpolitikájának hatása egyre több iparágat érint: játékgyártók, autóipari…
Tovább olvasom >Csaknem 20 százalékkal olcsóbb élelmiszerek? A kormány elégedett az árréscsökkentés eredmnyeivel
„Egyre több terméket lehet olcsóbban megvásárolni az árréscsökkentésnek köszönhetően, az…
Tovább olvasom >