Közfoglalkoztatásban előállított kézműves termékek boltja nyílt Szegeden
A közfoglalkoztatásban és szociális szövetkezetek által előállított, minőségi kézműves termékeket árusító bolt nyílt – az országban elsőként – a Csongrád Megyei Kormányhivatal épületében szerdán.
Juhász Tünde kormánymegbízott elmondta, a kormányhivatal immár hatodik alkalommal szervezte meg a Közfoglalkoztatási kiállítást és vásárt azzal a céllal, hogy bemutassa a közfoglalkoztatás értékteremtő jellegét.
Az évek során a rendezvény a kiállítók és a látogatók között is egyre népszerűbbé vált. Idén 24 közfoglalkoztató, valamint szociális szövetkezet és alapítvány kínálja a vásáron portékáit – közölte a szakember.
A kormányhivatal a bordányi Homokhátság Szíve Szociális Szövetkezettel létrehozta a Helyi-ség elnevezésű boltot, ahol egész évben elérhetők a közfoglalkoztatásban és szociális szövetkezetek által előállított termékek. A kormányhivatal épületében kialakított üzletben szörpök, gyümölcslevek, krémek, szószok, chutneyk, tésztaféléket, sajtok, ízesített joghurtok, édességek, kézimunkák várják a vevőket – tudatta Juhász Tünde.
Biczi Orsolya, a területi közigazgatás humánfejlesztésével kapcsolatos feladatok koordinálásáért felelős miniszteri biztos közölte, a kormányhivatal példaértékű kezdeményezéséhez 13 foglalkoztató csatlakozott.
Réthy Pál, a Belügyminisztérium közfoglalkoztatási és vízügyi államtitkárságának főosztályvezetője kifejtette, a közfoglalkoztatás 2011-es indulásakor még nem gondolták, hogy a program eredményeként minőségi termékek széles portfólióját kínáló bolt is nyílhat. A gazdasági válság időszakában 536 ezer volt a nyilvántartott álláskeresők száma, ez a szakpolitika és a gazdasági fejlődés eredményeként 243 ezerre csökkent.
A kormányzati terv szerint a közfoglalkoztatotti létszám 2020-ra csökkent volna 150 ezer alá, de elképzelhető, hogy már az idei év végén sem éri el a 100 ezret. A többség a nyílt munkaerőpiacon talált állást, ezt mutatja, hogy a 20-64 éves korosztályban a foglalkoztatási ráta elérte a 75 százalékot – ismertette a szakember.
Számos településen a helyi hagyományokon alapuló szociális szövetkezeteket hoztak létre, ezek közül – arányaiban – a legtöbb Csongrád megyében működik. A Belügyminisztérium a szövetkezetek foglalkoztatási aktivitásának fejlesztését, a termékek piacra jutását és marketingjét 12 milliárd forinttal támogatta – közölte Réthy Pál. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Szallas.hu: a főváros mellett Eger, Szeged és Pécs vonzotta a legtöbb vendéget télen
A főváros mellett Eger, Szeged és Pécs vonzotta a legtöbb…
Tovább olvasom >Szeged korlátozza a kocsmák nyitvatartását – tiltakoznak a vendéglátósok
Szeged város közgyűlése döntött: április közepétől alapesetben 23 órában korlátozza…
Tovább olvasom >Szallas.hu: szilveszterkor Eger, Szeged és Pécs a legkeresettebb a belföldi utazók körében
Szilveszterkor a belföldi utazók körében Eger, Szeged és Pécs a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Az Európai Bizottság az uniós borágazat versenyképességének erősítésére tett javaslatot
Az Európai Bizottság intézkedéseket javasol az európai borágazat versenyképességének, ellenálló…
Tovább olvasom >NGM: kormány megőrzi a nyugdíjak vásárlóerejét, novemberben átlagosan 39 600 forint kiegészítő emelést kapnak a nyugdíjasok
A kormány elkötelezett amellett, hogy a nyugdíjasok számára stabil és…
Tovább olvasom >A foglalkoztatottsági adatok alapján Magyarország Európa élmezőnyéhez tartozik
A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 2025 februárjában közel 4,7…
Tovább olvasom >