Közép-Európa legnagyobb fenntarthatósági rendezvénye lesz a Planet Budapest 2021
Fenntarthatóság témakörben még soha nem volt ilyen nagyságrendű rendezvény Közép-Európában, mint a Planet Budapest 2021 – Fenntarthatósági Expó és Világtalálkozó – hangsúlyozta Joó István, a rendezvény lebonyolításáért felelős kormánybiztos pénteken Budapesten a Keleti Pályaudvaron, ahol a MÁV a Külgazdasági és Külügyminisztériummal (KKM) együttműködve bemutatta a világesemény népszerűsítésére felmatricázott TAURUS mozdonyt. A Planet Budapest 2021 – Fenntarthatósági Expót és Világtalálkozót Áder János köztársasági elnök fővédnöksége mellett november 29. és december 5. között rendezik meg a Hungexpo területén.
A kormánybiztos ismertette, hogy a Planet Budapest 2021 esemény négy tematika köré csoportosul, tudományos világtalálkozót, nagyszabású kongresszust szerveznek, több mint 180, visegrádi országokból érkező vállalat mutatja be a fenntarthatóságot elősegítő termékeit, szolgáltatásait, a nagyközönségnek pedig bemutatják, hogy mit tehetnek a fenntarthatóságért a mindennapokban. A jövő hősei elnevezésű program a 10-16 éves fiatal korosztálynak szól, ahová az egész Kárpát-medence területéről jelentkezhetnek osztályok, diákcsoportok a részvételre.
Kiemelte, a Planet Budapest 2021 rendezvényen mintegy 160 általános és középiskolai csoportot látnak vendégül, 4680 fiatal diák ismerheti meg a fenntarthatóság témakörét. A kormánybiztos kitért arra, sokat tesznek azért, hogy a rendezvény megközelíthetősége is környezetbarát legyen.
Homolya Róbert, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta, 2021 a vasút éve Európában, ez is lehetőséget ad a fenntarthatóság fontosságának hangsúlyozására, hiszen az üvegházhatású gázok kibocsátásának negyedéért a közlekedés felel, ehhez a vasút mindössze egy százalékkal járul hozzá.
A MÁV elnök-vezérigazgatója kijelentette, vasúton kell utazni és árut szállítani ahhoz, hogy el lehessen érni az Európai Unió azon a célját, hogy 2050-re 90 százalékkal csökkenjen az üvegházhatású gázok kibocsátása.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a MÁV-Start jegyein pontosan látható, hogy a vasút választásával az utas mennyi szén-dioxidot spórolt meg az egyéni közlekedéssel szemben.
Homolya Róbert hangsúlyozta azt is, fontos, hogy minél több villamosított pálya legyen az országban. Megemlítette, hogy folyamatos a dekarbonizáció a MÁV és a Volán fejlesztéseinél.
A MÁV tájékoztatása szerint a bemutatott TAURUS mozdony mellett a fenntarthatósági világeseményt további két TRAXX mozdony is hirdeti majd az év végéig. A TAURUS mozdony a Budapest-Győr-Hegyeshalom, a Budapest-Győr-Sopron/Szombathely és a Budapest-Miskolc-Hidasnémeti vonalon közlekedik.
Kapcsolódó cikkeink
Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >Bonitásvizsgálattal jelentős pénzösszegeket takaríthatnak meg a cégek
A bonitásvizsgálat egy speciális pénzügyi elemzési folyamat, aminek keretén belül…
Tovább olvasom >Gazdasági fellendülés lassú ütemben várható – a DUIHK legfrissebb felmérése
A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) 2024 őszi gazdasági…
Tovább olvasom >További cikkeink
30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka Díjakat
Idén 20. alkalommal adták át a Hégető Honorka Díjakat, rekordszámú,…
Tovább olvasom >Ma kezdődik a World Science Forum Budapesten
Ma kezdődik Budapesten a World Science Forum (WSF – Tudomány…
Tovább olvasom >