Közel negyedével esett vissza a nyerstej exportja egy év alatt
Az AKI PÁIR adatai szerint Magyarországon a nyerstej országos termelői átlagára 199,3 forint/kilogramm volt 2025 júniusában.

(Fotó: Pixabay)
A zsír- és a fehérjetartalom egyaránt 0,06 százalékpontos romlása, valamint az alapár stagnálása mellett a nyerstej átlagára 1 százalékkal mérséklődött 2025 júniusában a 2025. májusihoz képest, ugyanakkor 22 százalékkal meghaladta az előző év azonos hónapjának átlagárát. A nyerstej felvásárlása 2025 júniusában az előző havi mennyiségtől 7 százalékkal maradt el, míg a 2024. júniusit 1 százalékkal haladta meg. A nyerstej kiviteli ára 188,83 forint/kilogramm volt 2025 júniusában, az előző havit 4 százalékkal, az előző év azonos hónapját 16 százalékkal haladta meg. A kiviteli ár 5 százalékkal volt alacsonyabb a termelői átlagárnál. Az AKI PÁIR adatai szerint a nyerstej kiszállítása 24 százalékkal csökkent 2025 júniusában az egy évvel korábbihoz viszonyítva.
AKI PÁIR
Kapcsolódó cikkeink
Köszönettel tartozunk a gazdáknak az életet adó búzáért és a belőle készülő kenyérért
A gazdák szorgalmának, kitartásának és elhivatott munkájának köszönhetően kerülhet az…
Tovább olvasom >Nagy István: a kormány 2027-ig több mint 20 milliárd forint forrást biztosít az akvakultúra fejlesztésére
A hazai akvakultúra kulcsszerepet játszik a horgászvizek egészséges és minőségi…
Tovább olvasom >A kis- és közepes gazdaságokat is súlyosan érintené az uniós agrártámogatások elvonása
Az Európai Bizottság az uniós költségvetésben brutális, 20-25 százalékos elvonást…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fidelity felmérés: A befektetők dacolnak az általános bizonytalansággal
A globális rendszerek átrendeződésével a befektetőknek olyan környezetben kell eligazodniuk,…
Tovább olvasom >Századvég: az aszály hajtotta fel a júliusi élelmiszerárakat
Júliusban az éves infláció 4,3 százalékra lassult, havi összevetésben azonban…
Tovább olvasom >Többmilliárdos kárt okoznak évente Magyarországon a hamisított élelmiszerek és italok
Csak Magyarországon évente közel 16 milliárd forintos bevételkiesést és több…
Tovább olvasom >