Kortárs cukrászat sorozat az MKVM-ben – novembervégi terefere kóstolóval
Folytatódik az MKVM és a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete közös programsorozata – a kóstolóval egybekötött beszélgetés a magyar cukrászatról.
Minden tekintetben rendhagyó lesz az idei évzáró, november 28-i rendezvény. Rendhagyó, mivel egy könyvbemutatóval kezdődik az este, és a folytatás is különlegesnek ígérkezik.
A Nemzeti Értékek Könyvkiadó tavaly vágott bele egy nagyszabású kiadói tervbe. Olyan könyvsorozat indítására vállalkozott, amely tematikusan mutat be egy-egy szakmát, ágazatot, igényes, ismeretterjesztő albumok formájában. A könyvsorozat legújabb kötete Magyar cukrászdák és kávéházak címmel jelenik meg novemberben. A 432 oldalas kiadvány az eddigi legátfogóbb összefoglaló a hazai cukrászdák világából. Közel száz portré a szakma legkiválóbb szereplőivel és számos kultúr- és ipartörténeti írás vezet be a cukrászvilág rejtelmeibe, több száz fotó kíséretében.
A könyvet Bihari Zoltán, a könyv összeállítója mutatja be.
A meghívott vendégek segítségével a cukrászszakma egy másik oldalát, a szakoktatást is megismerhetjük.
Lusztigh Mária az egyik legkiemelkedőbb hazai cukrászoktató, akinek nem csak szakmai tudása, de innovatív hozzáállása is példaértékű. Mind a hagyományos, mind a modern cukrásztermékek terén kiemelkedő szaktudással rendelkezik, ráadásul azt kiválóan át is tudja adni a szakma mélységei iránt érdeklődő diákoknak, szakembereknek. Több mint 3 évtizedes „cukrászkodása” alatt, a szakmának minden részterületét végig „élvezhette”, a pékségtől a cukrászdán keresztül a szállodáig, egy kis étteremmel és kávéházzal vegyítve. Kipróbálta azt is, milyen külföldön dolgozni, magyar tradicionális süteményeket készíteni, nemzeti válogatottként, majd trénerként olimpián, világbajnokságokon, világkupán teljesíteni. Tíz éve a budapesti Szinergia Taverna alapítványi iskolában cukrász szakoktató.
Ziegenhain Ferenc azon cukrászok közé tartozik, akik nem önálló vállalkozásban dolgoztak cukrászként. Életútja, sikerei azonban azt mutatják, hogy alkalmazottként is lehet érvényesülni és elismerést szerezni a cukrászszakmában. Cukrászként a Szabadság szállóban kezdett dolgozni, majd remek helyek következtek. Grand hotel Hungária, Kempinski. Közte a híres Engels ház Rotterdamban. Azután egy csavarral átkerült egy másik területre, ahol cukrászati alapanyagok bemutató cukrászaként láthatjuk. majd egy újabb fordulat. Szakoktatóként majd tíz évig szintén Szinergia Taverna alapítványi iskolában oktatott, ott fejezte be szakmai életútját. Személyében az első cukrász Guiness rekordert is üdvözölhetjük, majd meghallhatják, miért kapta…
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A csodálatos mandarin – A nap videója
Yoshihiro Okada „műveit” már ismerik olvasóink: néhány vágást ejt mandarinok héján,…
Tovább olvasom >Mit meg nem tesznek a frissességért! – A nap képe
A skandináv országokban kultusza van a friss élelmiszereknek – íme…
Tovább olvasom >