Korszerű állattelepekkel az ágazat versenyképességért
A szarvasmarhatartók versenyképességének megőrzéséhez korszerű, az európai uniós előírásoknak megfelelő, magas technológiai színvonalú állattartó telepek szükségesek – mondta Nagy István agrárminiszter pénteken, a Darnózseli Agrár Zrt. tehenészeti telepének átadóján.
A tárcavezető kifejtette, ezeknek a feltételeknek a megteremtéséhez a Vidékfejlesztési Program biztosított támogatási lehetőséget a telephelyfejlesztést célzó felhívásokban az állattenyésztés valamennyi ágazata számára. Ennek részeként a szarvasmarhatartással foglalkozók számára ez idáig 1742 támogatási kérelem részesült csaknem 200 milliárd forintnyi támogatásban. Nagy István hozzátette, a 2022. május 1-jével kezdődő gazdálkodási évtől emelkedtek a támogatási összegek, amelyeket először az idei egységes kérelemben lehetett igényelni. Ebben az esetben, ha a kedvezményezett minden kötelezettséget vállalt, állategyedenként akár 284 euró éves támogatásban részesülhetett. Hozzátette, a támogatást lezárultát követően, idén májustól az új felhívásban már várakozáson felüli volt az érdeklődés, 607 kérelem érkezett, amelyhez a kapcsolódó állatlétszám a 356 ezer egyedet is meghaladta.
A miniszter hangsúlyozta, az idei évtől a támogatási rendszer alapja a KAP Stratégiai Terv
Ez a vidékfejlesztési és közvetlen támogatásokat, valamint az ágazati intézkedéseket egyben foglalja össze. Így tehát a 2027-ig tartó időszakban is megmarad a lehetőség valamennyi jelenleg is alkalmazott intézkedés igénybevételére: lesznek beruházási, járványvédelemi, génmegőrzési, valamint állatjóléti támogatások is – részletezte a tárcavezető. Nagy István kiemelte, a Stratégiai Terv célja továbbra is egyértelmű, mégpedig a mezőgazdasági termékek értéknövelésének támogatása, amelyben a stratégiai ágazatnak tekintett élelmiszeripar és köztük a tejfeldolgozók is számíthatnak a jelentős mértékű forrásra. Hozzátette, emellett pedig további kiemelt feladat az úgynevezett zöld beruházások támogatása és a feldolgozóüzemek energia-önellátásának növelés. Mindezen célok elérésére legalább 400 milliárd forint fejlesztési forrás kihelyezését tervezzük az élelmiszerágazatban – nyomatékosította a miniszter.
AM
Kapcsolódó cikkeink
A DUIHK bemutatta őszi felmérésének eredményeit – Nem várható gyors fellendülés
Nem valószínű, hogy a hazai gazdaság gyorsan talpra áll ‒…
Tovább olvasom >AI-jelölést szeretnének a fogyasztók az élelmiszercímkéken
Egy friss felmérés szerint a fogyasztók 83%-a úgy véli, hogy…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 0,2 százalékkal mérséklődött októberben
Októberben az ipari termelés volumene 0,2, munkanaphatástól megtisztítva 3,1 százalékkal…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >