Komoly változás jön az áruházakban
Felhígítja a kormány az áruházakban dolgozó eladók, árufeltöltők, pénztárosok foglalkoztatási feltételeit, a szakképzés csak egyes árucsoportok esetén marad feltétel.
A kormány felülvizsgálta az érvényes képesítési kötelezettségeket a kiskereskedelemben dolgozók körében, és jó néhány feladatnál lazított a feltételeken – derül ki a Magyar Nemzet cikkéből. Így szeptembertől rugalmasabb lehet a munkaszervezés az üzletekben. A szabályozott szakmák körének felülvizsgálata a gazdaság egészét érinti, így a kiskereskedelemben is változásokat hoz – mondta Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára.
A szabályozott szakmák deregulációja nem jelenti azt, hogy a kereskedőknek a jövőben ne kellene megfelelniük az egyéb ágazati, például a fogyasztóvédelmi vagy az élelmiszer-biztonsággal kapcsolatos előírásoknak, de a kormány szándékai szerint a módosítás megkönnyíti majd a munkavállalók elhelyezkedését a boltokban.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A német nagykereskedelmi árak éves és havi összevetésben is emelkedtek szeptemberben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Szeptemberben 9,88 százalékra gyorsult az élelmiszerinfláció Romániában
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A zöld jövőről egyeztetett Palkovics László Sopronban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >