Költők kapták a Dereszla pincészet tokaji aszúját
Díjnyertes tokaji aszú szolgáltatta a borajándékot a közelmúltbeli neves nemzetközi költői rendezvényen – írja az agrarszektor.hu. A Dereszla pincészet hatputtonyos tokaji aszúját, a X. Balassi-kard borseregszemle győztesét a magyar irodalmi és üzleti élet képviselőinek jelenlétében adták át.
A budapesti Gellért szállóban megrendezett közelmúltbeli Balassi Bálint-emlékkard átadási ünnepségen Kiss Anna babérkoszorús költő, illetve Muzafer Dzaszohov oszét műfordító kapta az értékes aszúkat.
A pincészet főborásza, Bai Edit arra kérte a művészeket, hogy az egyik palackot a közeljövőben, a másikat pedig később, akár évtizedek múlva fogyasszák el, mivel az aszú kiállja az idő próbáját, és akkor is megcsillogtatja az értékét. (agrarszektor.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Országos Étterem Hét: a cél a minőségi gasztronómia elérhetőbbé tétele
Az Országos Étterem Hét elsődleges célja, hogy kedvező áron mutassa…
Tovább olvasom >A séf legyen egyéniség!
A 2024. év egyik Gundel-díjazottja a csendes, szerény, ám annál…
Tovább olvasom >Rekordméretű standdal és látványkonyhával népszerűsítik a székely gasztronómiát Bukarestben
Rekordméretű standdal és látványkonyhával népszerűsítik a székely gasztronómiát Bukarestben a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Németországban havi szinten lassult, éves összevetésben gyorsult a nagykereskedelmi árak emelkedése februárban
Németországban februárban havi szinten lassult, éves összevetésben gyorsult a nagykereskedelmi…
Tovább olvasom >Egyensúly és szépség a mindennapokban – A Balance by Béres Alexandra termékei már elérhetők a Rossmannban
Béres Alexandra Balance márkája új szépségápolási termékekkel debütált a Rossmannban,…
Tovább olvasom >Március 14-én fogyasztóvédelmi napot tartanak az Auchan áruházak
Az Auchan Magyarország 2017-től a Covid járvány megjelenéséig minden évben…
Tovább olvasom >