Kolóniaösszeomlás: méhek nélkül bajban lesz a mezőgazdaság
Egyre súlyosabb gondot jelent és a mezőgazdaságra is negatív hatással jár az ember szempontjából leghasznosabb rovar, a mézelő méh pusztulása – írja az MSN Money, a nagy hírportál üzleti oldala.
Az évek óta zajló „kolóniaösszeomlásban” an mára teljes méhkolóniák pusztultak el, és egyelőre nem lehet egyértelműen tudni, hogy miért. A cikk hozzáteszi: a probléma mindenkit érint, hiszen a méhek nélkülözhetetlenek a beporzás miatt.
A beporzást végző rovarok pusztulása kisebb terméssel jár, a kevesebb gyümölcs és zöldség pedig növekvő árakat eredményezhet – áll az MSN Money cikkében. (Világgazdaság Online, Braunmüller Lajos)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Átadták a 2025-ös Fenntartható jövőért díjakat: az év legkiemelkedőbb fenntartható vállalatai és vezetői kaptak elismerést
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Átadták a 2025-ös A Fenntartható jövőért díjakat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Hogyan induljunk el, ha még nem vagyunk jelen az internetes kereskedelemben?
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
