Kiváló elismerést érő munkahelyi gyakorlatok a Borsodi Sörgyárnál
A Borsodi Sörgyár is elnyerte a Hungarian Business Leaders Forum Sokszínű és Méltányos Munkahely díját „Kiváló minősítés” kategóriában. Az idén első ízben meghirdetett pályázat célja, hogy elismerje azon magyarországi vállalatok munkáját, amik aktívan hozzájárulnak a befogadó vállalati kultúra és esélyegyenlőség megteremtéséhez.

A Borsodi Sörgyár is elnyerte a Hungarian Business Leaders Forum Sokszínű és Méltányos Munkahely díját „Kiváló minősítés” kategóriában

Zsadányi-Nagy Zsanett
Kiváló minősítés kategóriában nyert díjat a Borsodi Sörgyár a Hungarian Business Leaders Forum (HBLF) első alkalommal meghirdetett Sokszínű és Méltányos Munkahely pályázatán. A kezdeményezést azzal a céllal hívta életre a HBLF, hogy felhívja a figyelmet a munkahelyi befogadás és sokszínűség fontosságára és egy olyan platformot hozzon létre, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy valódi változás álljon be a munkahelyi egyenlőség területén.
„A sokszínűség egy nagyon fontos érték, mert lehetővé teszi egymás jobb megértését, a befogadó kultúra pedig fel tudja gyorsítani ezt a folyamatot. Célunk, hogy a Borsodi Sörgyár első számú választássá váljon a munkatársaink, fogyasztóink és a partnereink számára is, ezért egy befogadóbb kultúra kiépítésén dolgozunk, ami ösztönzi és támogatja munkavállalók sokszínűségét. Egy ilyen elismerés fantasztikus visszajelzés arra vonatozóan, hogy a helyes úton járunk és az értékelési szempontok objektivitása révén tisztán mutatja azokat a területeket, ahol még tudunk javulni”
– mondta Zsadányi-Nagy Zsanett, a Borsodi Sörgyár HR igazgatója, hozzátéve azt is, hogy ilyen fejlesztendő területnek látja például a részmunkaidőben dolgozók vagy a megváltozott képességű kollégák alkalmazását, amire megvan a módszertan és a jó gyakorlat, viszont szeretnének minél több embernek lehetőséget adni ezeken a területeken is.
A szakmai zsűri a pályázó vállalatok humánerőforrás gyakorlatait objektív kritériumrendszer alapján értékelte, kiemelt figyelmet fordítva három kritikus területre, a nők és férfiak aránya, a nők és férfiak közötti fizetési különbségek, valamint a női és férfi jelöltek aránya a felsővezetői utánpótlástervezés kapcsán. Az értékelés végén a pályázatokat három kategóriába sorolták:
- szervezetek, akiknek még fejlődnie kell akciók és metrikák terén;
- szervezetek, melyek megfeleltek;
- szervezetek, melyek kiemelkedő eredményeket mutathatnak fel.
A „Kiváló minősítés” kategóriában azokat a pályázókat díjazták, akik célzott intézkedéseket vezettek be, s ezek értékelésére mérhető, folyamatos utánkövetést is alkalmaznak.
Kapcsolódó cikkeink
Két korsóval a túlélésért – így zárták a 2024-es évet a hazai kisüzemi sörfőzdék
A hazai kisüzemi sörpiac szereplői 2024-ben többnyire növekvő árbevételről számolhattak…
Tovább olvasom >SAP: A felhős fejlesztéssel a sör is finomabb
A 130 éves Budweiser Budvar kiváló söreiről ismert, azonban vállalatirányítási…
Tovább olvasom >Átalakuló ízlés, növekvő kihívások – ilyen sörös évre készülhetünk 2025-ben
Bár 2024-ben 2,8%-kal bővült a hazai sörpiac, 2025 első hónapjai…
Tovább olvasom >További cikkeink
Most akár 20%-kal olcsóbban szerezhetők be a magyar lecsó alapanyagai a PENNY-ben
A nyári szezon kihagyhatatlan kedvence a friss, házias lecsó, amelyhez…
Tovább olvasom >Mitől tízszereződhet meg egy-egy bor ára?
Kevesebben vannak világszerte, mint ahány ember járt az űrben, számuk…
Tovább olvasom >Rekordszinten a vállalatvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása…
Tovább olvasom >