Kistelepülési boltok és kocsmák támogatásával, valamint két további elemmel bővül a Magyar Falu program
A kormány döntött arról, hogy négy elemmel – a kistelepülési boltok és kocsmák támogatásával, továbbá templomfelújítási és készpénzfelvevő automaták telepítésére vonatkozó programmal – bővül a Magyar falu program – közölte Gyopáros Alpár modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

MTI/Bruzák Noémi
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter elmondta, a kormány szerdai ülésén meghallgatta a Magyar Nemzeti Bank új elnökét, aki ismertette a jegybank prognózisait.
Hozzátette: a kormány 4,5 százalékos inflációval számol az idei évre, ahogy a jegybanki inflációs prognózis is legalább 4,5 százalékos. Ebből az a jogi kötelezettsége is származik a kormánynak, hogy kiegészítő nyugdíjemelést fizessen, erre a célra több mint 90 milliárd forintot különítettek el – jelezte.
A 4,5 százalékos inflációval számolva novemberben mintegy 1,3 százalékos kiegészítő emelésre lesz szükség. Ez az átlagnyugdíj esetén 39 600 forintot jelent – közölte.
Kiemelte: az inflációs adat az előrejelzésnél kedvezőbb is lehet, elsősorban azért, mert hatályba léptek az árcsökkentő kormányzati intézkedések.
Az árrésszabályozás bevezetése az eddigi tapasztalatok alapján beváltotta a hozzá fűzött reményeket: 874 terméknél csökkentek az árak átlagosan 17,5 százalékkal – közölte.
Gulyás Gergely hangsúlyozta, a kormány továbbra is maximálisan elkötelezett abban a tekintetben, hogy az indokolatlan áremelkedéseknek véget vessen, és további döntések meghozatalára is készen állnak szükség esetén.
„A kereskedőknek továbbra is azt tudjuk mondani, hogy 10 százalék legyen elég, legfeljebb ennyi az, amit rátehetnek a beszállítói árakra”
– fogalmazott.
A termékek árazását a fogyasztóvédelem és a versenyhivatal is folyamatosan ellenőrzi, tehát a kormánynak több forrásból is szinte azonnali és objektív ismerete van az árak változásáról – jegyezte meg.
A miniszter azt is elmondta, hogy a kormányülésen a belügyminiszter tájékoztatást adott többek között a keddi fővárosi hídlezárásokról. Néhány száz tüntető egy nap alatt rögtön négy fővárosi hidat zárt le – emlékeztetett Gulyás Gergely.
Kiemelte, hogy a gyülekezési jog gyakorlása nem járhat mások jogainak és szabadságának sérelmével.
„Ehhez képest annak voltunk tanúi, hogy a fővárosban egy néhány száz fős kisebbség százezrek normális közlekedését tette lehetetlenné”
– fogalmazott a miniszter.
Természetesen a bíróság ítéleteit mindenki köteles tiszteletben tartani, de ha a jelenlegi szabályozást az eddigi joggyakorlattal ellentétesen értelmezve olyan bírósági döntések születnek, amelyek a főváros közlekedésének megbénulásához járulnak hozzá, akkor természetesen erre a jogalkotónak is reagálnia kell, és készen is áll arra, hogy reagáljon – közölte.
Kapcsolódó cikkeink
Kettős arcot mutat a kiskereskedelmi ingatlanpiac – stabil főváros, csökkenő üzletszám vidéken
Miközben a budapesti elsődleges bevásárlóközpontok szinte teljes kihasználtsággal működnek, országos…
Tovább olvasom >Újabb pályázatok jelentek meg a fenntarthatóság terén
Az európai és a hazai mezőgazdasági gyakorlatokat egyre szorosabban határozzák…
Tovább olvasom >Kiterjesztett támogatás: már a 2000 fős falvak kiskocsmái is pályázhatnak
Újabb lehetőség nyílt a falusi vendéglátóhelyek számára: a március végén…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >Csökkentette az élelmiszerárakat az árrésstop és az online Árfigyelő bővítése
2025 áprilisában csökkent az infláció és az élelmiszerárak növekedési üteme…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >