Kissé javult az üzleti hangulat novemberben Németországban
A vártnak megfelelően szerény mértékben javult novemberben az üzleti hangulat Németországban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének felmérése alapján.
Az ifo novemberi üzleti hangulatindexe a várakozásoknak megfelelően 95,0 pontra emelkedett az októberi 94,7 pontról.
A felmérésbe bevont gazdasági szereplők aktuális üzleti helyzetre vonatkozó megítélése is szerény mértékben ugyan, de javult: a véleményüket számszerűsítő mutató értéke a vártnak megfelelően 97,9 pontra emelkedett az előző havi 97,8 pontról.
A kilátások megítélése azonban az elemzők által vártnál lényegesen kevésbé javult: a mutató a várt 92,5 pont helyett 92,1 pontra emelkedett novemberben az októberi 91,6 pontról.
„Ellenállóképesnek mutatkozik a német konjunktúra” – foglalta össze a felmérés megállapításait a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének (ifo Institut – Leibniz-Institut für Wirtschaftsforschung an der Universität München e. V.) elnöke, Clemens Fuest. A felmérés adatai alapján a negyedik negyedévben 0,2 százalékos negyedéves GDP-növekedésre lehet számítani Németországban – tette hozzá.
Az ifo intézet havi rendszerességgel állítja össze gazdasági hangulatindexét mintegy kilencezer feldolgozóipari, építőipari, nagy- és kiskereskedelmi gazdasági szereplő megkérdezésével az aktuális üzleti helyzetre és hat hónapra előre becsült lehetőségekre vonatkozóan alkotott véleményükről. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Németországban csökkent a kiskereskedelmi forgalom októberben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Nyitottak a németek az AI-ügynökökön keresztüli vásárlásra
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Önvezető szállító járműveket tesztel a Rewe Bochumban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Indul a kiterjesztett árréscsökkentés – újabb 13 termék kerül a szabályozás alá
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Hétfőtől újra használható a SZÉP-kártya hideg élelmiszer vásárlására
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Drágulhatnak a sajtok: kikerültek az árréskorlátozás alól a félkemény fajták
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

