Kishajós megállópont-hálózat létesül a Balaton déli partján
Dél-Balatoni Vízi Kör néven hat állomásból álló kishajós megállópont-hálózat létesül a Balaton déli partján 250 millió forintos támogatásból. A fejlesztések egy része nyárra, a teljes projekt az év végéig valósul meg – közölte Szépvölgyi István, a Magyar Vitorlás Akadémia ügyvezetője az MTI-vel.
A többnyire meglévő kikötőkhöz kapcsolódó fejlesztés, az Európai Unió társfinanszírozásával, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz pályázatának vissza nem térítendő támogatásából, a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg – mondta.
Egy másik projekt keretében a tó északi partján további hat megállópont létesítését tervezik, azonban az a pályázatuk forrás hiányában egyelőre tartaléklistára került – tette hozzá.
Az állomások bárki számára megközelíthetőek lesznek, kajakosok, kenusok is használhatják, több helyen vitorláscsónak-kölcsönzési lehetőséget is biztosítanak ismertette az ügyvezető.
A Dél-Balatoni Vízi Kör szerdai projektindító rendezvényéről kiadott közlemény szerint a beruházás célja megfelelő számú és felszereltségű vízre szálló hely kialakítása aktív vízitúrázók, a Balatonhoz érkező vendégek, valamint a térségben élők és nyaralótulajdonosok részére. A megállóhelyek egységes, jól felismerhető arculattal rendelkeznek majd.
„Ez a beruházás régi hiányt pótol, hiszen a Balaton körül nagyon kevés a lehetőség úgynevezett svertes vitorlások vagy vitorláscsónakok vízre helyezésére”
– idézte a közlemény Gellér László Alajost, a Magyar Vitorlás Szövetség elnökét.
A dél-balatoni megállópontokon – Siófokon, Zamárdiban, Balatonföldváron, Balatonlellén, Balatonfenyvesen és Balatonmáriafürdőn – különböző fejlesztések valósulnak meg, hol mosdót, öltözőt, tárolót, stéget alakítanak ki, hol sólyát létesítenek, hol kölcsönözhető vitorlást szereznek be. Lesz, ahol mozgássérültek részére építenek ki vízre jutási lehetőséget – írták.
A projektet megvalósító konzorcium vezetője a Magyar Vitorlás Szövetség, további tagjai a Balatonmáriafürdői Vízisport Egyesület, a Balaton Vizisport és Szabadidő Egyesület, a Karsailing Vitorlás Sport Egyesület, a Siófoki „Ezüstpart” Vitorlás Egyesület, Balatonföldvár önkormányzata, valamint a Zamárdi Vízisport Egyesület.
Kapcsolódó cikkeink
MBH Bank-CIG Pannónia: az utasok közel fele nem köt utasbiztosítást
Az utazók közel fele nem köt utas- vagy balesetbiztosítást, pedig…
Tovább olvasom >Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves…
Tovább olvasom >Egyre többen választják idén a Balatont Horvátország helyett – de nem dőlhetnek hátra a vendéglátósok
Bár erős forgalommal kecsegtet a 2025-ös nyári szezon a Balatonnál,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Rekordszinten a vállalatvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása…
Tovább olvasom >Kismértékben emelkedett a FAO élelmiszerár-indexe júniusban a hús, tejtermékek és növényi olajok drágulása miatt
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) pénteki jelentése szerint az élelmiszer-alapanyagok…
Tovább olvasom >Mitől tízszereződhet meg egy-egy bor ára?
Kevesebben vannak világszerte, mint ahány ember járt az űrben, számuk…
Tovább olvasom >