Kínai kézbe kerülhet a Media Markt és a Saturn
Új tulajdonosa lehet Európa egyik legismertebb elektronikai áruházláncának: a kínai JD.com előrehaladott tárgyalásokat folytat a német Ceconomy Holdinggal a Media Markt és a Saturn felvásárlásáról. Bár a megállapodás még nem végleges, a tét hatalmas – az üzlet révén a távol-keleti vállalat megszerezhetné Európa egyik legnagyobb elektronikai kereskedelmi hálózatát – írja az Index.
Milliárdos forgalom, ezer üzlet
A Media Markt és a Saturn összesen mintegy 1000 áruházzal rendelkezik több európai országban, és közel 50 ezer embert foglalkoztat. Anyavállalatuk, a Ceconomy éves árbevétele 22,4 milliárd euróra rúg, amelyből több mint 5 milliárd euró online értékesítésből származik – vagyis a cég nemcsak bolthálózatként, hanem e-kereskedelmi szereplőként is jelentős.
A felvásárlás híre érzékenyen érinti a tőzsdét is: a JD.com részvényenként 4,60 eurós ajánlatot tehet a Ceconomy papírjaira, amelyek értéke péntek délelőtt 4,29 eurón állt. A német n-tv.de értesülései szerint azonban a két fél még nem jutott végleges megállapodásra.
Német gyökerek, kínai tervek
A Media Markt és a Saturn márkát a német Kellerhals család alapította, akik jelenleg is körülbelül 30%-os tulajdonrésszel bírnak a Convergenta pénzügyi cégen keresztül. Sem ők, sem a kisebb részvényesek nem kommentálták a lehetséges felvásárlást.
Az ügylet külön érdekessége, hogy a Ceconomy jelenleg ideiglenes vezetéssel működik: korábbi vezérigazgatója, Karsten Wildberger áprilisban távozott, mivel szerepet vállalt Friedrich Merz kormányában.
JD.com: Európa felé fordulnak
A JD.com Kína egyik legnagyobb e-kereskedelmi vállalata, amely az utóbbi időben intenzív nemzetközi terjeszkedést folytat. A Media Markt és a Saturn előtt a brit Currys lánc iránt is érdeklődtek, ám ott végül nem született megállapodás.
Amennyiben most sikerül nyélbe ütni az üzletet, a JD.com európai jelenléte ugrásszerűen megerősödhet – mind fizikai boltok, mind online értékesítés terén.
Magyarország sem maradna érintetlen
A Media Markt hazánkban is meghatározó szereplő az elektronikai kiskereskedelemben. Az első magyarországi bolt 1997-ben nyílt meg az Europark bevásárlóközpontban, majd 2004 és 2012 között Saturn néven is működtek üzleteik. Jelenleg körülbelül 40 áruházuk van országszerte, így a cég a magyar piac egyik legnagyobb szereplője.
Kapcsolódó cikkeink
A JD.com ismét a MediaMarkt tulajdonosának felvásárlását tervezi
Újra napirendre került a német Ceconomy felvásárlása, amely a Magyarországon…
Tovább olvasom >Megérkeztek az okos asszisztenssel felvértezett telefonok
Eljött a mobiltelefonok új korszaka: a mesterséges intelligencia (MI) beépítése…
Tovább olvasom >Csak okosan az okos ajándékokkal! A Media Markt ünnepek utáni tanácsai
Öröm, vagy fejfájás? Hatalmas boldogság megpillantani a karácsonyfa alatt és…
Tovább olvasom >További cikkeink
Drágul a csirke, drágul a tojás – ez vár most a magyar vásárlókra
Jelentős áremelkedés zajlott le a hazai baromfipiacon az elmúlt hónapokban…
Tovább olvasom >Kiszámíthatatlan szezont hozott 2025 a csonthéjas gyümölcsök piacán
Ellentétes tendenciák jellemzik a 2025-ös csonthéjas gyümölcsszezont világszerte: miközben egyes…
Tovább olvasom >Top 10-es listán a legjobb túrógombóc lelőhelyek
Van egy étel, ami generációkon átívelő kedvenc, egyszerre idézi a…
Tovább olvasom >